Dokáží i letos kolínští borci obhájit prvenství a zajistit si tak účast v bojích o vyšší soutěž? „Jako obhájci musíme mít ambice samozřejmě nejvyšší, takže bychom chtěli soutěž opět vyhrát,“ netajil se cíly v letošním ročníku soutěže kapitán mužstva Petr Skořepa.

Takže letos se chystáte na obhajobu titulu?
Určitě se chceme pokusit. Letos bychom ale také rádi došli co nejdále v Českém hokejbalovém poháru. V minulých ročnících jsme měli problém se na tuto soutěž sejít v optimální sestavě, tomu chceme letos předejít.

Loni jste v soutěži doputovali až do baráže o první ligu. Pomýšlíte letos taky tak vysoko?
To je ještě opravdu předčasné, záleží na více faktorech. Prioritou je zázemí, což znamená výstavbu šaten, dalším aspektem je mládež a stabilizace kádru. Pokud budeme chtít hrát vyšší soutěž, je třeba ještě rozšířit kádr o hokejbalisty, protože hokejisté, kteří nám velmi pomáhají, nemohou kvůli hokeji odehrát všechna utkání.

Jak jste se na nový druholigový ročník připravovali?
Tréninky byly celé prázdniny dvakrát týdně společně s B-týmem.

Staly se nějaké změny v hráčském kádru během letní přestávky?
Z týmu nikdo neodešel, pouze jsme uvolnili na střídavý start do konce kalendářního roku do extraligové Vlašimi Radima Dedka. V podzimní části se budeme muset navíc v několika zápasech obejít bez našich dvou zkušených matadorů zadních řad Ládi Melouna a Edy Šupíka, kteří mají jiné povinnosti. Na druhou stranu máme z B-týmu vytipované dva až tři hráče, kteří určitě v sezoně dostanou prostor prosadit se do A-týmu.

Soutěž zahajujete už v neděli. Hrajete v Rakovníku. Loni jste s ním taky zahajovali a taky na venkovním hřišti. Prohráli jste 2:3. Jaký z toho máte pocit?
Sestava na první utkání nebude zdaleka kompletní, ale nic to nemění na faktu, že do Rakovníka jedeme pro tři body.

V Kolíně se rozjíždí také mládežnický tým. Jak vypadá aktuální situace?
Mládežnický tým trénuje celé prázdniny každý čtvrtek od 16.00 hodin. Bohužel účast na trénincích nebyla velká. V současnosti je počet žáků docházejících na tréninky nedostačující k účasti v soutěži. Nicméně soutěž Mistrovství České republiky mladších žáků je přihlášená. Rád bych tedy využil příležitosti a pozval bych všechny kluky do dvanácti let, kteří mají zájem hrát hokejbal, ať přijdou na hokejbalové hřiště v Kolíně kterýkoliv čtvrtek od 16.00 hodin. Sezona žákům začíná v neděli 27. září zápasem s Vlašimí. Hracím dnem je neděle.

(Tereza Hölzlová)