Kolín – Louny 1:2

V sobotu kolínští hokejbalisté doplatili na svou klasickou letošní slabinu, neproměňování šancí. Od začátku zápasu šlapali do pedálů. Byli jasně lepší. Soupeře, který do Kolína přijel jen v devíti lidech, přehrávali, ale branku ne a ne vstřelit.

Toho hosté dokonale využili. Na konci první třetiny se v přesilové hře ujali vedení a drželi jej nakonec až do konce utkání. Kolín místo toho, aby snížil a proměnil svou převahu v góly, tak se zmohl maximálně na několik tyček a hned na začátku třetí třetiny přišel trest. Hosté dokázali skórovat ve vlastním oslabení, když se ujala střela z dálky.

Domácí celek střeleckou smůlu prolomil až ve třicáté deváté minutě, když se v oslabení prosadil Mejzr, ale to už bylo pozdě. Hráči Loun si ve zbytku zápasu jednogólové vedení udrželi a z Kolína odvezli tři body.

„Když dáme pět tyček a nedáme jasné šance, tak se těžkou vyhrává. Naše produktivita je mizerná a bohužel jsme se střelecky opět nedokázali prosadit doma, což nás mrzí dvojnásob,“ komentoval sobotní prohru asistent kapitána Kolína Petr Skořepa.

Branka: Mejzr. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.
Kolín: Král – Novák, Meloun, Dvořák, Smeták – Marek, Novotný, Skořepa – Mejzr, Pohl, Pospíšil – Turek, Š. Kunášek.

Hostivař B – Kolín 2:11

Nedělní zápas měl zcela jiný scénář. Domácí celek šel sice na začátku první třetiny do vedení a Kolín prohrával, ale pak čtyřikrát za sebou udeřil v přesilových hrách, strhl vedení na svou stranu a bylo hotovo. Domácí se nezmohli na odpor a na domácím hřišti prohráli nakonec vysoko 2:11.

„Byli jsme jasně lepší. Hrálo se na jednu bránu, což je vidět i na statistice střel. Na střely jsme vyhráli 58 ku 15, což mluví za vše,“ řekl k nedělnímu utkání kolínský střelec dvou branek Petr Skořepa.

Branky: Pospíšil 3, Skořepa 2, Marek 2, Novák 2, Volavka, Dedek. Třetiny: 1:4, 1:6, 0:1.
Kolín: Král – Novák, Meloun, Smeták, Volavka – Marek, R. Miška, Skořepa – Mejzr, Pospíšil, J. Kunášek – Dedek.