HBC Rakovník – HBC Kolín 2:4


Že nejeli do Rakovníka jen na výlet, ukázali kolínští hráči už ve druhé minutě. Skóre zápasu otevřel dorážkou Skořepovy střely Novotný. Kolínská spanilá jízda pokračovala i nadále. Gólově tlak hosté však znovu vyčíslili až v úvodu druhé třetiny. Pittel vybojoval puk, stáhl na sebe beka i gólmana, a naservíroval tak Novotnému puk přímo na zlatém podnose – 0:2.
Nástup do poslední části pro Kolín ale vydařený nebyl. Hosté si vykoledovali dva fauly a ve dvojnásobné přesilovce se domácím podařilo snížit. Víc možností už jim Kolín nedal. Vzápětí totiž Miška dorazil Dedkovu střelu a kapitán Kašpar překvapil trefou přes celé hřiště. Tři góly byly na domácí moc. Jednou přesto ještě skórovali. Půl minuty před koncem upravili výsledek na 2:4, když překonali v brance zraněného Michala Šupíka.

Branky: Novotný 2, Miška, Kašpar. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:2.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Přibyl, Smeták, Bášti, Novák, E. Šupík – Marek, Prokop, Skořepa – Švec, Novotný, Pittel – Dedek, Mička, Terč.

HBC Kolín – Kovo Praha B 6:1

To, co předvedli kolínští hokejbalisté v neděli, nemá obdoby a Pražané na utkání ještě asi dlouho nezapomenou. Takovou gólovou smršť určitě dlouho nezažili. Někteří diváci ale možná nebudou mít na co vzpomínat. Kdo totiž přišel o chvilku déle, měl smůlu. Kolínští nadělovali rychle a neomylně. Po třiceti vteřinách vedli 1:0. V páté minutě už na světelné tabuli svítila čtyřka a nakonec třetinu vyhráli rozdílem pěti branek. I když se gólman hostí rozchytal, debaklu se Pražané nevyhnuli. Prosadili se jedinkrát střelou z dálky, a to rozhodně stačit nemohlo.

Branky: Terč 3, Prokop, Skořepa, J. Kunášek. Třetiny: 5:0, 0:0, 1:1. Kolín: M. Šupík – Kašpar, Přibyl, Smeták, Bášti, Novák, E. Šupík – Marek, Prokop, Skořepa – Pittel, Novotný, Terč – J. Kunášek, Koláčný.

(Tereza Hölzlová)