Hokejbalisté Kolína postoupili do semifinále

Kolín/ V sobotu dopoledne zajížděli kolínští hokejbalisté do Prahy, kde se za stavu 2:0 na utkání, do třetice postavili proti Hostivaří. Po domácích výhrách 5:1 a 8:1 stačilo k postupu do semifinále borcům z Kmochova města v Praze jedinkrát vyhrát.

29.4.2009

Z utkání HBC Kolín - Hostivař (5:1).Foto: Lenka Bradová

Hostivař – Kolín 2:3

Zatímco doma odehrál Kolín dva pohodové zápasy, na pražském hřišti měl co dělat. Domácí se vytasili se silnou sestavou a značně Kolín překvapili. Nejenže šli Pražané poprvé v sérii během třetího utkání do vedení, ale dokonce dlouho sahali po výhře. Kolínští ale nechtěli čtvrtfinále zbytečně protahovat, a tak se nakonec vzchopili a rozdílem jediné branky ukončili soupeři sezonu, naopak sebe poslali do semifinále play-off II. NHbL.
Dvacet minut. Tak dlouho se hrálo bez branek. Hostivař hosty jednoznačně zaskočila a místo, aby šel Kolín od začátku po vítězství, celý zápas musel skóre dotahovat.
Už v prvním dějství měli domácí ke gólu blíž, ale hosty držel skvělý Michal Šupík v brance. Za jeho záda spadl míšek až po dvaceti minutách hry, když se při hře čtyři na čtyři prosadili domácí z kruhů. Jenže jejich radost netrvala dlouho. Minutu na to, stále ve sníženém počtu hráčů na hřišti, vrátil vyrovnaný stav kolínský Bášti, když prošla jeho dělovka od modré.
Kolínští si ale i potom s osudem zápasu pohrávali. Díky faulům hráli často ve čtyřech a proto museli čelit dvojnásobné přesilovce domácích. Oslabení přečkali, ale i tak se domácí ještě jednou radovali. Půl minuty před koncem druhé části se ujala střela z protiútoku, která ač vyražená Šupíkem, spadla za jeho záda.
Do poslední třetiny se tedy šlo za nepříznivého stavu pro Kolín. A mělo se rozhodnout, zda dojde ke čtvrtému utkání nebo série skončí. Domácí chtěli vyhrát, ale jejich taktika vyhazování míčku na zakázané uvolnění nakonec úspěch nepřinesla. Kolínští brzy vyrovnali zásluhou Romana Mišky a pět minut před koncem zápasu rozhodli definitivně. Trojice Skořepa, Terč, Dedek při přesilovce rozebrala bránící domácí hráče a Dedek tak mohl po Terčově asistenci z mezikruží od tyčky z první skórovat.
„Bylo to určitě nejvyrovnanější utkání v sérii. Ale řekl bych, že i když jsme měli problémy, chtěli jsme vyhrát víc než domácí, a tak jsme to taky dokázali dotáhnout do konce. A za to jsem rád,“ řekl po utkání usměvavý kapitán Kolína Michael Kašpar.
Kolínští vyhráli čtvrtfinálovou sérii proti Hostivaři nejjednoznačnějším možným poměrem 3:0 po výhrách 5:1, 8:1 a 3:2. Pro Kolín se nyní otevřely brány do semifinále, kde se už o víkendu poperou o finále. Jejich soupeřem bude rezerva Kladna. První zápas sehrají v sobotu doma od 15 hodin, v neděli se začíná ve 14 hodin.
Branky: Bášti, R. Miška, Dedek. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:2. Kolín: M. Šupík – Kašpar, E. Šupík, Bášti, Smeták, Novák, Dedek – Marek, Novotný, Skořepa – J. Kunášek, Mejzr, Š. Kunášek – Koláčný, R. Miška, Terč.

(Tereza Hölzlová)

29.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Lelková prokázala příslušnost k nejlepším plavkyním ČR 13-ti letého žactva a vybojovala celkem 6 medailí ze šesti startů.