Poslední krok k postupu do semifinále udělali Kolínští o víkendu. Doma hostili Kelty Nižbor. Z jejich hřiště si na domácí půdu nesli výhodu dvou výher, takže matematika před utkáním byla jasná. Kolínu stačilo vyhrát alespoň jeden domácí zápas.

A protože Kolínští zvítězili hned v tom prvním, na druhý ani nedošlo. „Zápas jsme začali aktivně, ale přerušení zápasu kvůli dešti nám moc nepomohlo. Hřiště bylo během zápasu pokryté vrstvou vody, a to nenahrávalo moc kombinační hře. I tak jsme se dostali do vedení 2:0, ale v oslabení jsme nechali soupeře vyrovnat," popisoval průběh rozhodujícího mače vedoucí Kolína Vítek Košnar.

Jeho tým nakonec zápas zlomil a zvítězil 5:2. Na začátku poslední třetiny se prosadil Teplý a rozhodl. Góly Musila a Mejzra pak už jen kosmeticky upravili skóre.
„Na postup jsme si věřili. Po tom, co jsme viděli výkony Benátek, tak jsme o postupu do čtvrtfinále nepochybovali, a věřili jsme si o po vyhraném dvojzápase v Novém Strašecí proti Keltům. Věříme si od začátku play off a víme, že dokážeme hrát vyrovnaně s kýmkoliv," rozpovídal se Košnar a dal jasně najevo, že jeho tým má letos na to dojít daleko.

V dalším patře vyřazovacích bojů narazí na pražské Spectrum. „To je pro nás asi nejhorší variantou, protože se nám proti němu venku dlouhodobě moc nedaří. Mají tam obtížný hrbolatý povrch, který nám nesedí. Neznamená to, ale že skládáme zbraně, věříme si i na ně," popisoval pocity před startem semifinále kolínský vedoucí Vítek Košnar.

Kolín – Kelti Nižbor 5:2
Branky: Mejzr 2, Musil, Skořepa, Teplý. Třetiny: 1:0, 1:2, 3:0. Kolín: Křivánek – Bášti, Petr, Glaser, Novotný – P. Skořepa, Musil, Marek, Mejzr, Pospíšil, J. Kunášek, Červinka, Homolka, Teplý.

Termíny semifinále play off
Sobota 12. 5. a neděle 13. 5., 10.00
Spectrum Praha – Kolín
Sobota 19. 5. a neděle 20.5., 16.00
Kolín – Spectrum Praha