Rakovník – Kolín 4:2

Že umějí přijet k soupeři jen se sedmi hráči a odvezou si tři body, o tom už kolínští hokejbalisté loni přesvědčili. S dvanácti hráči do pole, se kterými v neděli Kolín vyrazil do Rakovníka k prvnímu mistráku, se tak čekal také přinejmenším útok na remízu.

Jenže to by zástupci z Kmochova města nesměli hrát pořád ve čtyřech. Oslabení, to bylo nakonec to, díky čemuž se kolínští vrátili domů s prázdnou. Rakovník tři ze svých čtyř branek vsítil v početní převaze a poslední míček poslal do brány hostů tři vteřiny před koncem při hře Kolína bez brankaře. V pěti byl ale Kolín lepší.

A bylo to vidět hned na začátku. Domácí, kteří se mohli pyšnit v sestavě i čerstvým mistrem světa z letošního plzeňského šampionátu Janem Pospíšilem, se nestačili divit. Převahu hosté korunovali gólem, ale dlouho se nesmáli. Jak již bylo předesláno, oslabení jim vzala vítr z plachet a z vedení nebylo nic.
Domácí během prostřední části dvěma přesilovkovými trefami převzali otěže zápasu. A i když Kolín v poslední části také jednu početní převahu využil, Štěpán Kunášek dorazil Báštiho střelu od modré, další oslabení znamenalo pro Rakovník další gól. Kolínští nakonec díky své nedisciplinovanosti podlehli 4:2.

„Kdybychom hráli celý zápas jako v první třetině, tak jsme nemohli prohrát. Je to již otřepaná písnička, ale pokud budou útočníci faulovat, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Ve čtyřech se utkání prostě vyhrát nedá. Nicméně první třetina byla z naší strany dobrá, tak se na ni pokusíme navázat o víkendu, kdy nás čekají dvě utkání,“ řekl po utkání kapitán mužstva Petr Skořepa.

V sobotu 12. září se kolínští hokejbalisté poprvé představí doma. Na hřišti u 3.ZŠ od 12.30 hodin nastoupí proti pražským Kravám. V neděli vyrážejí do Mladé Boleslavi, kde se od 12.00 hodin utkají s místními Tygry.

Branky: Š. Kunášek, J. Kunášek. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1. Kolín: M. Šupík – Smeták, Bášti, Dedek, J. Kunášek – Marek, Novotný, Skořepa – Pittel, Terč, Miška – Koláčný, Š. Kunášek.

(Tereza Hölzlová)