Kolín – SK Ďáblové Praha B 2:1

Nepříliš vydařený zápas odehráli kolínští v sobotu. Po excelentních prvních deseti minutách si začali zbytečně ztěžovat hru. Proti rezervě pražských Ďáblů se trápili, nicméně dokázali zvítězit a i těsné vítězství je vítězstvím.

Vyrovnaná hra nahoru dolů. Tak by se dala jednoduše shrnout první třetina. Oba mančafty se přetahovaly o otěže zápasu. Důraznějšími se nakonec stali domácí, kteří šli v jedenácté minutě do vedení. Skořepa z kruhů využil dokonale místa, které mu vytvořil Novotný a jako první poslal míček do branky.

Jenže od druhé třetiny měl Kolín co dělat, aby náskok udržel. A nakonec se to nepovedlo.

Běhavější hosté hráli systém jednoduchého přechodu přes střední pásmo a nahození míčku do útočné třetiny a vyplatilo se jim to. Těžili z toho brankou v úvodu poslední patnáctiminutovky.

Gólmanovi Kolína Šupíkovi vypadl po střele míček z lapačky a nepokrytý hráč hostí v pohodě dorazil do prázdné brány – 1:1.

V tu chvíli už to vypadlo s Kolínem zle. Nejenže musel neustále odrážet útok Pražanů a nebýt bezvadného Šupíka, moc naději na body by neměl, ale sám se do šancí dostávat příliš nedokázal. Nakonec se však domácí radovali. V poslední části zápasu se ze třetí dorážky radoval Roman Miška, který tak rozhodl zápas ve prospěch Kolína – 2:1.

Branky: Skořepa, R. Miška. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

Kolín: M. Šupík – Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták – Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, E. Šupík, Koláčný – R. Miška, Prokop, J. Kunášek.

Kolín – Rakovník 6:3

Mnohem jednodušší a lehčí zápas odehráli kolínští hokejbalisté v neděli. Soupeř přijel do Kolína jen s devíti hráči do pole a od samotného začátku se tak říkajíc vezl. Domácí rozhodli prakticky hned v prvním dějství, kdy nasázeli soupeři čtyři branky. Pak už se jen dohrávalo a bez větších problému si Kolín pohlídal tříbrankové vedení z první třetiny.

Branky: Skořepa 2, Pittel, Kašpar, Terč, Marek. Třetiny: 4:1, 1:2, 1:0.

Kolín: M. Šupík – Kašpar, E. Šupík, Bášti, Novák – Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, Pittel, Terč – Jiránek, Meloun, J. Kunášek.

Tereza Hölzlová