Kolín – Rakovník 4:5 po samostatných nájezdech

Parádně rozjeté měli sobotní utkání kolínští hokejbalisté. Na domácím hřišti vedli po dvaceti minutách hry už 3:0, a tak se zdálo, že tři body zůstanou v Kolíně. Jenže hosté z Rakovníka pozorně vytušili šanci na obrat, zareagovali na polovičatou hru domácích a nakonec si z Kolína dovezli dva body za výhru na nájezdy.

Chvíli před koncem to ale vypadalo, že v Kmochově městě posbírají body tři. Avšak Láďa Bášti jim je vzal doslova z hrsti, když osm vteřin před koncem v přesilovce přesně namířil od modré a rozvlnil síť rakovnické branky. V čase 44:52 vyrovnal.

O vítězi utkání tedy rozhodovaly až samostatné nájezdy. Po třech základních pokusech na každé straně svítil stav 1:1 (za kolínské se trefil Jan Marek), a tak přišly na řadu další. Kolín vsadil znovu na Marka, jenže ten tentokrát úspěšný nebyl, kdežto jeho rakovnický kolega ano. Rakovník si tedy z Kolína odvezl dva body za výhru po nájezdech.

A kolínští hráči mohli jen klopit oči a mít svěšené hlavy. O výhru se totiž připravili sami. Pod dojmem neohroženého vedení polevili a to jim nakonec zlomilo vaz.

„Prohráli jsme si to sami. Vedli jsme 3:0, a pak jsme polevili, dostali jsme rychle na 3:2, hosté se chytli a otočili celý zápas. My jsme naštěstí zachránili aspoň bod v poslední minutě,“ řekl po zápase kapitán Kolína Michael Kašpar.

Branky: Bášti 2, Š. Kunášek, Kašpar. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:2, 0:1.
Kolín: Baumruk – Kašpar, Dvořák, Bášti, Smeták – Marek, Pittel, Jiránek – Vondra, Koláčný, Š. Kunášek – R. Miška.