„Prvnímu zápasu s Rakovníkem předcházely dvě zajímavé a politování hodné události. Již s týdenním předstihem vedení HBC Kolín zažádalo o odložení zápasu, kvůli mnoha absencím – zdravotním nebo pracovním, s dohodou jsme ovšem u Rakovnických neuspěli a ti v duchu unfair play chtěli, aby Kolín ve zdecimované sestavě utkání sehrál,“ uvedl předseda kolínského klubu Michael Kašpar.
Kolínští se tak k zápasu s nejvzdálenějším soupeřem vydali ve slepené sestavě v deseti lidech a s M. Skořepou v brance, který za A tým již přes rok nechytal.


Rakovník – Kolín3:2 ( 1:1, 0:0, 2:1 )


Další nepochopitelná rána přišla patnáct minut před začátkem utkání od předsedy komise rozhodčích Chmela, že na zápas nepřijedou delegovaní rozhodčí, a tak utkání padlo do rukou dvou nezkušených mladíků z Rakovníka, což se bohužel podepsalo na celém zápase.
I přesto všechno byli kolínští hokejbalisté téměř po celou dobu zápasu lepším týmem, ovšem nedařilo se jim bohužel proměňovat nespočet šancí, které si vytvořili. Rakovník se za celé utkání dostával do útoku jen sporadicky, ale podařilo se mu vstřelit tři branky a uhájit hubené vítězství.
„Bohužel i takovéto zápasy se někdy sehrají. Za zamyšlení stojí jak přístup Rakovníka, který byl neochotný odložit utkání. I přesto, že náhradních termínů bylo nabídnuto několik, tak organizace svazu, který není schopen zabezpečit na první utkání třetí nejvyšší soutěže řádné rozhodčí,“ povzdechl si Kašpar.
O tomto víkendu zajíždí Kolín v sobotu do Kladna, kde se utká s tamním KEB B. A v neděli přivítá na svém hřišti v Kolíně (vedle 3.ZŠ ) KEB Kladno starší dorost. Začátek zápasu je v 15.00 hodin.