HBC Kolín - SK Spectrum Praga 5:1

Hokejbalisté Kolína porazili v přímem souboji o první místo Spectrum a vévodí tabulce s dvoubodovým náskokem. V osmnáctém kole druhé hokejbalové ligy hostili kolínští coby lídr soutěže o bod druhý tým Spectrum Praga. Přímý souboj o první příčku vyzněl pro domácí Kolín, který tak získal tři body a vedení si upevnil.

Hosté, kteří přijeli na hřiště Kolína s pouhými sedmi hráči do pole, drželi se svým sokem krok po celé dvě třetiny a dlouho drželi naději na body. V zápase šli dokonce do vedení. Zvolili taktiku rychlé hry, nastřílení co nejvíce gólů a ubránění zbytek zápasu. To se jim ale nepovedlo. Hned v úvodu první třetiny sice otevřeli skóre zápasu, když využili přesilovou hru, ale to bylo vše.
Kolín už v průběhu druhé častí šel do jednogólového vedení a ve třetí patnáctiminutovcé rozhodl definitivně třemi góly.

Nejprve se ujala Terčova klička do bekendu, následně přesně vypálil od modré bek Kašpar a ještě v poslední vteřine hry upravoval výsledek Marek, který přesně vypálil do levého horního růžku.

Branky: Marek 2, Bášti, Kašpar, Terč. Třetiny: 1:1, 1:0, 3:0.
Kolín: M. Šupík - Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták – Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, Terč, R. Miška - E. Šupík, J. Kunášek.

(Tereza Hölzlová)