Díky novému systému se vždy o postup do dalšího kola perou tři týmy. Kolín se v úvodním kole utkal s Mladou Boleslaví a Benátkami nad Jizerou. V prvním utkání dne Kolínští dokázali dotáhnout dvougólový náskok soupeře a v samostatných nájezdech vybojovat celkové vítězství. Proti Benátkám už Kolín neměl šanci. Prohrál jednoznačně 6:0.

„Utkání nemá cenu moc komentovat, do poloviny jsme drželi se soupeřem krok, ale potom se již únava z předchozího utkání projevovala čím dál víc. Vzhledem k náročnému utkání, které skončilo 90 minut před začátkem druhého, bylo o vítězi rozhodnuto po dvou třetinách. Nicméně soupeř vyhrál zaslouženě,“ okomentoval vysokou porážku kolínský asistent kapitána Petr Skořepa.

Mladá Boleslav - HBC Kolín 3:4 sn
Branky Kolína: Mejzr 2, Pospíšil, rozhodující nájezd Mejzr. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2, 0:1. Kolín: Baumruk - Novák, Bášti, V. Meloun, Volavka - Skořepa, Novotný, Terč - Turek, Jiránek, Pospíšil - Mejzr, J. Kunášek.

Benátky n Jizerou – HBC Kolín 6:0
Branky Kolína: nikdo. Třetiny: 1:0, 2:0, 3:0. Kolín: Baumruk - Novák, Bášti, V. Meloun, Volavka - Skořepa, Novotný, Terč - Turek, Jiránek, Pospíšil - Mejzr, J. Kunášek.