„Byl to výborný zápas. Hráli jsme opravdu dobře a obzvláště poslední dvě třetiny byli špičkové,“ nešetřil chválou trenér Kolína Petr Zámostný.
První třetina ale dala Kolínu zabrat. Brankář Pražanů vydržel kolínským střelcům vzdorovat do osmnácté minuty. Až tehdy, v úvodu druhého dějství, našel prvního přemožitele. „Soupeř měl výborného gólmana. Potíž jsme ze začátku měli hlavně s tím, že chytal v obráceném gardu. Opačně držel lapačku s vyrážečkou a všechny naše střely šly na vyrážečku, kterou měl jistou,“ popsal počáteční problémy se střelbou kouč Zámostný.
Zatímco Kolín nastřílel pražským Krávám pět gólů, hosté vsítili jediný. Snižovali na 2:1. Nutno ale dodat, že šlo o branku velice náhodnou. Gólman Šupík střelu kryl, ale od výšky odražený míček pak spadl do kolínské svatyně. „Byla to vyloženě náhoda. Navíc kolínští kluci byli tak nabuzeni, že je tenhle gól určitě nemohl ohrozit,“ nezapochyboval o svých svěřencích Zámostný.
Perfektní utkání si hokejbalisté Kolína připsali i přes absenci tři hráčů základní sestavy. Chyběli Novák, Pittel a Terč. „Měli jiné povinnosti. Víc prostoru tím pádem dostali ostatní. Byla to pro ně výzva a zhostili se toho opravdu dobře,“ uznal Petr Zámostný.

(Tereza Hölzlová)