„Bylo to naprosto jednoznačné. Že budeme hrát play-off už je sice jisté, ale chceme mít výhodu domácího prostředí v prvních dvou zápasech, a to musíme skončit do čtvrtého místa,“ vysvětlil propočty Kolíňáků trenér Petr Zámostný.

V sobotu Kolín zajížděl na hřiště Rakovníka. Místní špatné hřiště jim sice dělalo problémy, ale hosté se s nimi vypořádali a bez problému si odevzli tři body za výhru 4:2. „Hřiště bylo špatné. Mají tam hrbolatý povrch a míček odskakoval. Proto jsme zvolili jednoduchý systém hry. Hrát co nejvíce v obranném pásmu hostů a střílet vše, co se dalo. Na kombinace tam byl povrch špatný,“ vylíčil Zámostný. „Utkání jsme nakonec odehráli dobře. Byly tam sice výjimky, jako třeba zbytečné fauly, ale byli jsme lepší. Soupeř na nás neměl,“ dodal kouč.

V neděli se hokejbalisté naposledy v základní části představili doma. A diváky rozhodně nezklamali. V téměř exhibičním zápase vyhráli o pět gólů 6:1. A to prvních pět branek nastřílel v první třetině. „Hráli jsme perfektně. Technicky to, co jsme potřebovali. Výsledek byl hodně ovlivněný tím, že jsme po první části vedli 5:0. Kluci byli pak samé srandičky a trochu přestali hrát. Šancí tedy měli spoustu, ale kromě jedné se žádná neujala. Může za to i gólman hostí, který se rozchytal, a ušetřil tak svůj tým daleko většího debaklu,“ řekl Petr Zámostný.

K poslednímu utkání základní části zajíždějí kolínští hokejbalisté v sobotu do Litoměřic, kde se poperou o body a udržení třetího místa v tabulce.

(Tereza Hölzlová)