Kolín - Mladá Boleslav 9:5Ve třetím kole Českého poháru přivítali hokejbalisté Kolína několikanásobného mistra České republiky v hokejbalu, který ovšem nyní hraje 2. nejvyšší soutěž - HBC Tygry Mladou Boleslav.

Hosté se sešli k utkání v okleštěné sestavě v osmi lidech do pole. Již od začátku utkání však ukazovali, že hokejbal hrát umí a že to Kolínu určitě neusnadní.
Do vedení šli Kolínští ve 2. minutě, když se po úniku prosadil Š. Kunášek. O šest minut později hosté po špatném rozehrání domácího brankáře vyrovnali. Ovšem již o 15 vteřin déle dostal domácí znovu do vedení rychlým zakončením pod břevno Novotný. Soupeř pak dvěma rychlými akcemi otočil stav na 2:3, ale půl minuty před koncem první třetiny vyrovnal Skořepa.

Ve druhé třetině se hrál znovu útočný hokejbal na obou stranách. Klíčový moment nastal ve 23. minutě, kdy se Kolínu podařilo během minuty a půl skórovat hned třikrát. Postupně se do černého trefili Novotný, Marek a na 6:3 zvyšoval Pittel. Do konce třetiny se ještě pod víko trefil Meloun a o postupujícím tak bylo prakticky rozhodnuto.

Na začátku posledního dějství se prosadil znovu Skořepa, a když si vše o pár minut později zopakoval, stav byl 9:3. Lehkou nekoncentrovaností Kolínští na konci zápasu nechali soupeři vstřelit ještě dvě branky, ale to již nic nezměnilo vysoké výhře a postupu do 4. kola, kde HBC Kolín čeká v sobotu 8. prosince extraligový celek Vlašimi.

Branky: Skořepa 3, Novotný 2, Pittel 2, Š. Kunášek, V. Meloun. Třetiny: 3:3, 4:0, 2:2.

Příští domácí ligový zápas sehraje HBC Kolín v sobotu 3. listopadu od 14.00 hodin proti Rakovníku.