Kolín – Ďáblice 3:1

Sobotní utkání se pro Kolín začalo vyvíjet dobře už od prvního dějství, kdy vsítil dvě branky. O úvodní se postaral Josef Kunášek poté, co přešel sám přes celé hřiště a neohroženě poslal míček za záda gólmana hostů. Druhou pak kolínští přidali na konci třetiny. Mejzr skvěle našel Dvořáka a ten se nemýlil.

Nebýt druhé části, která domácím herně moc nevyšla, mohli utkání skončit bez inkasované branky. Jenže hosté dostali díky přesilovkám možnost dostat se do hry a využili toho. V přesilové hře se ujala dorážka a rázem se náskok Kolína ztenčil na jedinou branku.

Kolínští nakonec ale nepřipustili žádné zdramatizování a od hostů, kteří přijeli jen s osmi hráči do pole, si body vzít nedali. Pojišťovací branku vstřelil v početní převaze Michael Kašpar od modré.

„Ďáblice přijely jen v osmi hráčích, takže jsme chtěli jednoznačně vyhrát a to se podařilo. Ve druhé třetině jsme ale nehráli dobře. Málo jsme běhali a ukolébali jsme se vedením. Nakonec jsme tedy rádi, že se nám podařilo získat tři body,“ oddechl si po zápase kapitán Kolína Michael Kašpar.

Branky: J. Kunášek, Dvořák, Kašpar. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0. Kolín: M. Šupík – Kašpar, Pospíšil, Bášti, Smeták – Š. Kunášek, Jiránek, Skořepa – J. Kunášek, Koláčný, Terč – Mejzr, R. Miška, Dvořák.

Pohár

Ml. Boleslav – Kolín 1:2 po nájezdech

Před dvěma týdny sehráli kolínští hokejbalisté v Mladé Boleslavi ligové utkání, které se jim zrovna nepovedlo. Díky nedisciplinovanosti se nakonec domů vraceli s prázdnou. Prohráli 2:3. I když o svátečním pondělí vyrazili k boleslavským Tygrům jen v deseti hráčích do pole, podařilo se jim porážku odčinit.
Po vyrovnaném utkání, ve kterém padly jen dvě branky, nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. Poté, co za kolínské proměnili Skořepa s Mejzrem a domácí dvakrát ztroskotali na Šupíkovi, z výhry 2:1 po nájezdech se radovali hosté. Ti tak v Českém poháru postoupili do 3. kola, kde narazí na extraligovou Vlašim.

„Do Boleslavi jsme odjeli jen s deseti hráči do pole a brankářem. Řekli jsme si, že musíme k utkání přistoupit úplně jinak, než jak tomu bylo před dvěma týdny. Celý zápas jsme hráli ze zabezpečené obrany a soupeře téměř k ničemu nepustili. Po celý zápas jsme byli lepší a jen díky výbornému boleslavskému brankáři a naší nemohoucnosti jsme neproměnili některou z řady šancí, které jsme si vytvořili, a rozhodovalo se tak až v nájezdech. A i tam se potvrdilo, že jsme byli lepší,“ řekl k pohárovému utkání Kašpar.

Branky: Skořepa, rozhodující nájezdy Skořepa a Mejzr. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1. Kolín: M. Šupík – Kašpar, Dedek, Dvořák, Volavka – R. Miška, Marek, Skořepa – Koláčný, Terč, Mejzr.