HBC Kolín – TJ HBC KEB Kladno SD 5:1

Jednoznačný výsledek se zrodil v sobotu na kolínském hokejbalovém hřišti. Domácí mančaft si tam hladce poradil s dorosteneckým družstvem Kladna.

Mladíci ať se snažili jakkoliv, neměli ani tu nejmenší šanci sahat po bodech. Přesto dlouho drželi s Kolínem aspoň gólový krok. Kolínští zaznamenali úspěšnou koncovku hned dvakrát během prvních tří minut, ale od té doby jakoby utnulo a na další branku si museli počkat až do poslední třetiny. To se ale rozparádili a své gólové konto navýšili hned o tři kousky. Hostům se podařilo vsítit čestnou branku, ale změna stavu na 4:1 už nemohla Kolín nikterak ohrozit.

Parádní akce se Kolínu podařila v první části. Gólman Šupík poslal míček na modrou na Dedka, ten přešel přes beka, předal na Koláčného a ten už pod víko nekompromisně zakončoval.

Tři body zaznamenal Libor Novotný, který se postaral o první a poslední gól zápasu a připsal si také asistenci u akce Terče. Do pětice ve vlastním oslabení vsítil branku Meloun, když přesně trefil ránu od modré.

Branky: Novotný 2, Koláčný, Terč, Meloun. Třetiny: 2:0, 0:0, 3:1.
Kolín: Šupík M. – Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták – Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, Prokop, Terč – Koláčný.

TJ HBC KEB Kladno B – HBC Kolín 1:6

Opravdu husarský kousek se podařil Kolínu v neděli. Ačkoliv se mančaft nesešel a do Kladna odjel jen se sedmi hráči, vybojoval naprosto zaslouženou a jednoznačnou výhru nad druhým celkem tabulky.
Kladenští, který měli k dispozici dvojnásobné množství hráčů, takříkajíc soupeře podcenili. Když viděli, s jakým týmem hosté přijeli, cítili se dost sebevědomě, ale skutek utekl.
Kolín odehrál naprosto precizní utkání s jedinou možnou taktikou, hrát odzadu a čekat na brejky. A fungovalo to dokonale. Už v první třetině vzali hosté domácím vítr z plachet třemi góly, a když se jejich náskok vyšplhal už na 5:0, nebylo co řešit.
I když počtem hráčů Kolín jako tým nevypadal, herně se hrstka hokejbalistů dokázala semknout a předváděla divy. Téměř bez odpočinku odehráli celé utkání a výhra 6:1 je jim odměnou.
„Když jsme ráno viděli, kolik nás je, ani se nám jet nechtělo. Ale řekli jsme si, že když už jsme vstali, tak pojedeme. Že aspoň nebudeme platit pokutu a pokusíme se něco uhrát. Věřili jsme, že zápas ubráníme, dáme aspoň jednu branku a prohrajeme důstojně, neuděláme ostudu. O vítězství nebyla ani řeč,“ kroutil po zápase hlavou šťastný střelec čtyř branek Radim Dedek. „Dokázali jsme, že se nemá házet flinta do žita předčasně,“ dodal s úsměvem.
Branky: Dedek 4, Skořepa 2. Třetiny: 0:3, 1:2, 0:1.
Kolín: M. Šupík – Meloun, Bášti, Smeták – R. Miška, Skořepa, Dedek.