Hokejbalisté Kolína mají blízko k postupu do finále

Kolín/ O víkendu započali kolínští hokejbalisté semifinálovou sérii play-off II.NHbL proti rezervě extraligového Kladna. Na domácí půdě si s Kladeňáky dvakrát poradili a k postupu mezi dva nejúspěšnější celky letošního ročníku jim chybí jediná výhra.

4.5.2009

Z utkání HBC Kolín - Kladno B (1:0).Foto: Deník/Michal Bílek

Kolín – Kladno B1:0

Nečekaně vyhrocené utkání, které rozhodla jediná branka, bylo v sobotu k vidění na kolínském hokejbalovém hřišti. Zatímco v minulých zápasech „to kolínským padalo“, Hostivaři vsítili ve třech zápasech šestnáct branek, v sobotu se diváci museli spokojit s jedinou trefou. Ale i ta nakonec kolínským hráčům k výhře stačila.
A to i přesto, že se museli potýkat s šestým soupeřem v poli, s rozhodčím, který v celkovém součtu přidělil Kolínu sto dvacet tři trestných minut oproti třiatřiceti trestným minutám hostů.

Značné problémy nadělal domácímu celku i brankář rezervy Kladna. Ten svými zákroky dlouho držel svůj tým ve hře. Ve druhé třetině za jeho záda však jeden míček spadl.

Kolín se po více jak deseti minutách v oslabení vymanil z tlaku hostů a sám si vyzkoušel hru v početní převaze. Zatímco hosté nedokázali ve svých přesilovkách kolínského Šupíka překonat, Kolín početní výhodu využil. Ujala se střela Edy Šupíka od modré, která, jak se nakonec ukázalo, celé utkání rozhodla a přisoudila Kolínu první vítězství v sérii.
„Myslím, že jsme byli jasně lepší. Nebýt oslabení a vynikajícího gólmana, který proti nám stál, výsledek by vypadal jinak. I takhle ale podle mě výsledek neodpovídá průběhu hry. Kdybychom vyhráli 3:0, nemohl by se nikdo divit,“ okomentoval sobotní utkání kapitán Kolína Michael Kašpar.

Branka: E. Šupík. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták, E. Šupík, Přibyl – Marek, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Terč – J. Kunášek, Mejzr, Š. Kunášek.

Kolín – Kladno B4:2

Nedělní zápas probíhal podle úplně jiného scénáře. Kolín nezačal zrovna oslnivě a po gólmanově chybě se hosté mohli z první branky radovat už ve třetí minutě. Po kolínské trefě Dedka od modré bylo vyrovnáno, ale hosté ještě před koncem prvního dějství stihli jít znovu do vedení. Mezi betony kolínského Šupíka prošla střela od modré – 1:2.

Pak už hřiště patřilo domácím. Kolínští dlouho bojovali zejména s brankářem hostů, který však nakonec jejich tlak nevydržel a třikrát inkasoval. Vyrovnat se domácím podařilo ve druhé části. Skořepa na sebe nalákal za branku dva hráče, přihrál zpoza na nepokrytého J. Kunáška, který se postaral o závěrečnou tečku akce.

V poslední části pak Kolín obrat dokonal. Nejprve v přesilové hře zaúřadoval druhý útok. Pittel zprava našel na kruzích volného Dedka. Ten bez váhání prodloužil k tyčce, kde se neobsazený Daniel Terč postaral o vedoucí branku.

Poslední hřebíček v závěru zápasu ještě zatloukl Skořepa, který dorazil Báštiho nepřesnou střelu odraženou od mantinelu. „Začátek zápasu nám opravdu nevyšel. Hráli jsme špatně. Málo jsme běhali, hráli jsme bez důrazu. Kladno jsme měli jasně uběhat, ale to se nám nedařilo. Začali jsme hrát a běhat až od půlky zápasu a hned to bylo vidět. Jinak opět chválím gólmana Kladna, který nás hodně trápí,“poznamenal po nedělní výhře kolínský kapitán Michael Kašpar.

Branky: Dedek, J. Kunášek, Terč, Skořepa. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0.
Kolín: M. Šupík – Meloun, E. Šupík, Bášti, Smeták, Novák – Marek, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Terč – J. Kunášek, Mejzr, Koláčný.

Kolín se svým sokem dvakrát úspěšně vypořádal. V semifinále vyřazovacích bojů vede 2:0 na zápasy a série se přesouvá do Kladna. Tam se v pátek od 16.00 hodinpostaví ke třetímu vzájemnému střetnutí. Případně čtvrté utkání je na programu v sobotu též v Kladně a pátý možný mač by se hrál v neděli v Kolíně. „Doufám, že semifinálovou sérii ukončíme v jednom ze dvou zápasů na Kladně, abychom v neděli už nemuseli hrát doma. Nejlepší by ale bylo, kdyby se nám to podařilo hned v pátek. Budeme se snažit, je to náš cíl,“ netajil se ambicemi Kašpar.