Ďáblice - HBC Kolín 10:1

První kolo jarní části se kolínským vůbec nevyvedlo. Z pražského hřiště si odvezli pěkný debakl. Takový začátek druhé půlky soutěže si kolínští hokejbalisté za rámeček ani nedají.

Domácí Pražané si na nich doslova smlsli. Využili toho, že Kolín musel nastoupit s novým gólmanem, s malým počtem hráčů a ještě trestal vyloučení. Ďáblice vstřelily sedm gólů z přesilovek a jeden dokonce v oslabení. K tomu dva při klasické hře pět na pět, čestný úspěch Kolína a výsledek je jasný. Debakl pro Kolín, prohra 1:10.

„První zápas jara byl zároveň bohužel našim nejhorším zápasem roku. Neběhali jsme, špatně jsme napadali a celkově náš výkon byl mdlý a slabý. K tomu se ještě přidalo množství vyloučení a nejistý brankář a vše tak skončilo největším debaklem v sezoně, na který chceme rychle zapomenout,“ okomentoval sobotní duel kapitán týmu Michael Kašpar.

Branka: Marek. Třetiny: 3:0, 3:0, 4:1. Kolín: Uman – Kašpar, Bášti, Smeták, Volavka – Novotný, Marek, R. Miška – Mejzr, J. Kunášek, Koláčný – Jiránek.

HBC Kolín - Kovo Praha B 6:0

V neděli se kolínští představili poprvé na jaře doma a rozhodně si po sobotě potřebovali zlepšit náladu. Naštěstí pro ně hostili celek z konce tabulky a výhra pro ně byla jednoduchou záležitostí.

Více ze hry měli od začátku do konce, a tak v průběhu hry jen trpělivě navyšovali skóre utkání. Na první domácí zápas budou vzpomínat především Štěpán Kunášek, který si připsal hattrick, ale také Martin Mejzr, který zase naopak vyfasoval trest na šest zápasů za píchnutí hokejkou, ač se jednalo o sporný okamžik.

„V neděli jsme si doma trochu spravili chuť, když jsme jasně přehráli pražské Kovo a po celý zápas postupně trpělivě navyšovali náskok. I když k ideálnímu výkonu měl nedělní zápas ještě daleko, zlepšení oproti sobotě bylo markantní a jasně viditelné,“ mínil Kašpar.

Branky: Š. Kunášek 3, R. Miška, Novotný, Pospíšil. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:0. Kolín: M. Skořepa – Kašpar, Novák, Bášti, Pospíšil, J. Kunášek – P. Skořepa, Marek, Novotný – Jiránek, Terč, Koláčný – Mejzr, Š. Kunášek, R. Miška.

K dalšímu utkání nastoupí Kolín v sobotu. Na domácím hřišti hostí poslední tým tabulky Hell Benders, proti kterému by měl potvrdit roli favorita. Utkání začne v 11.30 hodin.

(Tereza Hölzlová)