Hostivař B – Kolín 3:7

Rezerva pražské Hostivaři letos zatím ukořistila pouhý bod, a tak vývoj utkání s Kolínem pro ni musel být jako sen. Ačkoliv do utkání vstoupil lépe Kolín a první branku slavil už v první minutě, domácím se pak podařilo zápas otočit. A po necelých dvaceti odehraných minutách béčko Hostivaře vedlo 3:1.

Kolínští ale nakonec překvapení kola nedopustili. Ještě ve druhé třetině vrátili vedení na svou stranu a v poslední části to jen potvrdili. Obrat nastartoval od modré dělovkou bek Bášti. A jeho snížení bylo opravdu impulsem. Hosté pak během dvou minut na konci třetiny udeřili ještě třikrát a rázem vedli o dvě branky.

Vedení v poslední patnáctiminutovce ještě navršili, když se dvakrát trefil Bášti, který tak určil konečnou podobu výsledku 3:7 a mohl slavit hattrick.

„Do utkání jsme vstoupili aktivněji, ale začátek druhé části byl jako ze zlého snu. Nejdříve brankář Konečný zaskakující za Šupíka pustil nahození ze středního pásma a poté se nechal zaskočit slabou střelou z úhlu. V 19. minutě to bylo tedy překvapivě 3:1 pro domácí. Od tohoto momentu jsme zvýšili frekvenci střídání a začali rychleji přistupovat k soupeři a výsledek se dostavil,“ řekl k sobotnímu utkání kolínský útočník Petr Skořepa. „O obrazu utkání vypovídá nejlépe počet střel 12:53,“ dodal.

Kolínu patří před posledním podzimním kolem, ve kterém tuto sobotu na domácím hřišti hostí od 10.00 hodin Kert Park Praha B, páté místo. Na první pozici ztrácí čtyři body.

Branky: Bášti 3, Miška 2, Smeták 2. Třetiny: 1:1, 2:4, 0:2.

Kolín: Konečný – Bášti, Smeták, Dvořák - Novotný, Skořepa, Miška - Marek, Pospíšil, Koláčný - Mejzr, Jiránek, Vondra.