Kolín – Hostivař5:1

Sobotní úvodní zápas série mezi Kolínem a Hostivaří měl jednoznačný průběh. Domácí šli do vedení ve druhé minutě utkání a už jej nepustili. Naopak, pomalu jej navyšovali a jediná branka hostů z poslední třetiny nemohla nic změnit. „Byli jsme jednoznačně lepší, neměli na nás. Akorát teda ve třetí třetině, když jsme my polevili, se na chvíli dostali ho hry, ale jinak ne. I sami uznali, že na nás neměli,“ okomentoval sobotní utkání kapitán Kolína Michael Kašpar.

Branky: E. Šupík, Novotný, J. Kunášek, Terč, Pittel. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták, Přibyl, E. Šupík – Marek, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Terč – J. Kunášek, R. Miška, Š. Kunášek.

Kolín – Hostivař 8:1

Nedělní druhý duel série skončil ještě jednoznačněji. Hosté přijeli do Kmochova města jen s deseti hráči, a tak si o vyrovnání série mohli nechat jen zdát. Přesto to byli Pražné, kdo měl v úvodu utkání více ze hry. Kolínští totiž nezačali dobře. První branku vsítili tedy už po půl minutě, ale pak začali faulovat a dlouho si nezahráli v plném počtu. Hostivař z toho těžila tlakem, ale nic víc. Míček za Šupíkova záda dostat nedokázala.
Naopak kolínští hráči si pak po nepříliš vyvedeném úvodním dějství spravili chuť. Střelecky se doslova vyřádili. Z unavených hostů hrajících s minimem hráčů si leckdy udělali až legraci a do jejich sítě sázeli jednu branku za druhou. Ukazatel na časomíře se nakonec zastavil na čísle osm. Kolín vyhrál 8:1.
„Hostivař se chvíli držela, ale bylo to jen díky našim faulům. Dvanáct minut jsme nehráli v plném počtu. Jinak ale nebylo co řešit. Zápas byl pod naší taktovkou,“ neměl pochyb kolínský kapitán Kašpar.

Branky: Novotný 2, J. Kunášek 2, Marek, Kašpar, Terč, Skořepa. Třetiny: 2:0, 3:1, 3:0.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Novák, Bášti, Smeták, Přibyl, Dedek – Marek, Novotný, Skořepa – Terč, Koláčný, Pittel – J. Kunášek, Menze, Š. Kunášek
.

K postupu do semifinále play-off II.NHbL stačí Kolínu jediná výhra. Série se za stavu 2:0 pro Kolín přesouvá do Prahy. Tam se v sobotu od 11.00 hodin kolínští hokejbalisté pokusí potřetí zvítězit a zakončit tak čtvrtfinálové boje v nejkratším možném termínu. Případně čtvrté utkání (v případě sobotní prohry Kolína) by se hrálo v neděli v Praze od 16.00 hodin. „O neděli zatím vůbec nepřemýšlíme. Sérii chceme v sobotu ukončit. Musíme vyhrát,“ řekl nekompromisně Kašpar.

(Tereza Hölzlová)