Kolín – Benátky n. J. 6:0

Sobotním soupeřem Kolína byl vždycky obávaný celek Benátek nad Jizerou. Jenže Benátky už nejsou to, co bývávaly. Aspoň v sobotu v Kolíně se jim zápas vůbec nepovedl. Mladičkého gólmana Kolína Jakuba Baumruka nedokázaly ani jedenkrát překonat a samy inkasovaly hned šestkrát. Z kolínského hřiště odešli jednoznačně poraženi. Kolínští se radovali z vítězství 6:0.

Střelecky se domácím hráčům opravdu dařilo. Dvakrát se prosadil Petr Pospíšil. Nejdřív udeřil z mezikruží, pak zase k tyčce dorazil střelu Štěpána Kunáška. Mejzr vybojoval míček ve středním pásmu, a pak zakončoval akci dva na jednoho po Pospíšilové nahrávce. Štěpán Kunášek zase před bránou tečoval střelu jeho bratra Josefa. Terč z kruhů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A na konečných 6:0 upravoval Novotný, když proměnil asistenci Josefa Kunáška zpoza brány.

Utkání mělo jasného lídra. Nebylo co řešit. Tři body zůstaly v Kolíně.

Branky: Pospíšil 2, Mejzr, Terč, Š. Kunášek, Novotný. Třetiny: 2:0, 2:0, 2:0. Kolín: Baumruk – Novák, Dvořák, Bášti, Smeták – Marek, Novotný, Terč – J. Kunášek, Volavka, Š. Kunášek – Mejzr, Pospíšil.

Kolín – Spectrum Praga 4:2

I nedělní utkání, ve kterém kolínští hráči hostili již jistého vítěze skupiny po základní části soutěže, se stalo pro Kolín jasnou záležitostí. Oproti sobotnímu zápasu museli domácí ale vynaložit o něco více síly. Spectrum Praga, ač bojovalo, však na Kolín nakonec účinnou protizbraň nenašlo.

Domácí šli brzy do vedení. Skóre zápasu otevřel už v šesté minutě Martin Mejzr, když si nadvakrát dorazil vlastní střelu. V přesilové hře pak z kruhů zvyšoval na náskok dvou gólů Martin Dvořák. A i když pak hosté v přesilovce pět na tři snížili na 1:2, domácí zase udeřili.

Gólman Spectra sice Markův pokus vyrazil, ale jen zpět na Marka, který pak pohotově přihrál na druhou tyč na Terče a ten už zakončoval do prázdné.
Hráči Spectra to ale nezabalili. Znovu se dostali do závěsu, snížili na 3:2. Poslední slovo si vzali však znovu domácí. Pečlivou a důslednou hrou nakonec slavili úspěch. A děkovat mohou tak trochu i brankáři Spectra. Jeho minela totiž znamenala pojišťovací branku Kolína. Po špatné rozehrávce se míček dostal za bránou na Marka, ten ho rychle přihrál zpoza na nabíhajícího Terče a před ním nebylo nic jiného, než úplně prázdná kasa. Kolín vyhrál 4:2.

Branky: Terč 2, Mejzr, Dvořák. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0. Kolín: Baumruk – Novák, Dvořák, Bášti, Smeták – Marek, Novotný, Terč – J. Kunášek, Volavka, Š. Kunášek – Mejzr, Pospíšil.

(Tereza Hölzlová)