Kolín – Ďáblice Praha 3:2 s.n.

Kolínští začali velice vlažně a zaskočila je i smršť střel soupeře. Nakonec se jí nedokázali ubránit a v šesté minutě poprvé inkasovali, když se ujala nechytatelná střela pod břevno.
Branka domácí ale trošičku probrala, a tak ještě před koncem dějství stihli srovnat. Postaral se o to David Miška, který přijal Báštiho nahrávku a z mezikruží nekompromisně udeřil.
Kolínští ovšem zaspali i nástup do druhé třetiny, a tak museli nestále čelit běhavějšímu a aktivnějšímu soupeři. Nakonec nápor ustáli a naopak pražská branka byla ta, do které spadl míček. Znovu se o to přičinil Miška, který tentokrát individuálně přešel přes dva beky a vystihl místo mezi tělem a rukou gólmana.
Ďáblice však dál bojovali a vyplatilo se jim to. Gólem do šatny si zajistili vyrovnání, které nakonec vydrželo až do samotného závěru základní hrací doby. O vítězi tedy musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Kolín v nich proměnil dva, zatím co Pražané jen jeden, a tak získal dva body a další, v pořadí již šestou výhru za sebou 3:2.
„V nedělním zápase nás bylo výjimečně dost, ale řekl bych, že právě na to jsme zhřešili. Mysleli jsme si, že když je nás víc, tak to půjde samo, ale nebylo to tak. Málo jsme běhali a napadali. Určitě jsme měli podat lepší výkon. Za dva body jsme nakonec ale rádi,“ řekl k utkání hrající trenér a kapitán Michael Kašpar.
Branky: 2 Miška, rozhodující nájezd J. Kunášek. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0,1:0.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Novák, Bášti, Smeták – Marek, Prokop, Skořepa – E. Šupík, Dedek, Merč – Miška, J. Kunášek, Š. Kunášek.

V sobotu Kolín odehrál 2. kolo Českého poháru, kde narazil na známého soupeře. V Praze se postavil proti druholigovému celku South Park Cows.
I když Kolín nastoupil jen v deseti hráčích a tři z nich, včetně gólmana, hráli na výpomoc z béčka, zápas měl jednoznačný průběh. Kolínští hladce vedli 3:1 a až osm vteřin před koncem dostali druhou branku, která v podstatě nic neznamenala.
Konečný stav 3:2 je Kolínu letos blízký. Z pěti mistrovských a jednoho pohárové utkání všechny zápasy skončily právě takto.

(Tereza Hölzlová)