Benátky nad Jizerou – Kolín 2:3

Běží posledních pět minut třetího utkání finálové série mezi Kolínem a Benátkami. Kolínští prohrávají 2:1. Na hřiště soupeře odjížděli za stavu 2:0 na zápasy a k absolutnímu vítězství jim chyběla jediná výhra. Ta byla ale v závěru sobotního utkání o dva góly vzdálená a zdálo se, že si Benátky vynutí prodloužení sérii do čtvrtého zápasu.

Kolínským fanouškům, kteří přijeli do Benátek podpořit svůj tým ve velkém počtu, se tajil dech. Stačily dvě branky a mohlo se slavit. Jenže na blízku nebyla ani jedna a vteřiny utíkaly rychleji než jindy. Pomalu docházely naděje. Ale pak to přišlo. Láďa Bášti svým obvyklým způsobem napřáhl na modré a dělovkou zaúřadoval. Nejen fanoušci skákali radostí. Bylo vyrovnáno. A když pak za několik málo sekund Dan Terč vymetl šibenici benátecké branky, exploze radosti nebyly k zastavení. Kolín během pár vteřin obrátil dvěma góly zápas, zvítězil a ve finálové sérii porazil svého soka z Benátek 3:0 na zápasy.

Předcházelo tomu ale střelecké trápení a tradiční boje v oslabení. Kolín se dlouho nemohl dostat do tempa a málem na to doplatil. Jenže kolínští hokejbalisté jsou bojovníci. Dokázali to už hodněkrát a sobotní utkání nebylo výjimkou. O svou výhru museli usilovat do poslední vteřiny. „Už teklo šampaňské, ale rozhodčí ještě tři vteřiny dodatečně přidal a vhazovalo se v našem pásmu. Takže bylo pořád nebezpeční, ale buly jsme yhráli,“ popisoval po zápase se vzrušením kolínský kapitán Michael Kašpar.

Kolínští si z Benátek odvezli tři poháry. Jeden za vítězství v základní části, druhý za celkové vítězství ve skupině po play-off. Třetí trofej putovala do rukou Michala Šupíka coby nejlepšího brankáře soutěže.

Branky: Skořepa, Bášti, Terč. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Novák, Bášti, Smeták, E. Šupík, Přibyl – Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, Pittel, Terč – J. Kunášek, Mejzr, Š. Kunášek – Pospíšil.

O prvním červnovém víkendu čeká na kolínské hokejbalisty celovíkendový turnaj v Litoměřicích, který bude ve znamení boje o první ligu. Utkají se s vítězi ostatních druholigových skupin (východ, severozápad, jih) a posledním týmem první ligy. Ve hře budou dvě vstupenky do druhé nejvyšší soutěže v Čechách, do první hokejbalové ligy.

(Tereza Hölzlová)