Kolín – Benátky nad Jizerou4:2

Oba zápasy s Benátkami ale nebyly zase tak jednoduché, jak na první pohled napovídají výsledky. Hosté se vytasili s dobrou přesilovou hrou, snahou o pressing a navíc jim pomohla častá vyloučení Kolína. I přesto doma ale Kolín uhájil dvě vítězství.

Skóre sobotního zápasu se otvíralo v páté minutě, kdy Mejzr přesně vypálil z mezikruží. Brzký gól ale neznamenal, že si Benátky přijely pro debakl. Ba naopak. Domácí dost potrápily. V poslední minutě první třetiny dokázaly po chybě ve středním pásmu vyrovnat a kousaly dlouho.

První krok k jejich odbourání nastartoval ve druhé části Pittel. Ve středním pásmu vybojoval míček, neuspěchal nahrávku, a připravil tak pro Pospíšila stoprocentní šanci. Když pak domácí přidali v poslední části další dvě branky, zápas se zdárně blížil ke konci, který si přáli. Vyhrát. I když hosté v závěru ještě upravili skóre na 4:2, na prvním bodu pro kolínské to nic měnit nemohlo.

„V sobotu jsme nastoupili do zapasu s tím, že bychom neměli faulovat, což se nám ovšem absolutně nepodařilo.Chodili jsme na trestnou lavici po celý zápas dost pravidelně, na čemž měli i velký podíl rozhodčí, kteří utkání nezvládli. Celý zápas byl obrovským počtem vyloučení poznamenám a téměř celou dobu hrál jeden nebo druhy tým přesilovku. Každopádně jsme ale byli po většinu utkání lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli,“ okomentoval první vzájemný souboj Kolína a Benátek v play-off kolínský kapitán Michael Kašpar.

Branky: Mejzr, Pospíšil, Skořepa, Pittel. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1.
Kolín: M.Šupík – Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták, E.Šupík, Novák – Marek, Novotný, Skořepa – Pospíšil, Pittel, Terč – J.Kunášek, Mejzr, Š.Kunášek – Koláčný.

Kolín – Benátky nad Jizerou6:2

Nedělní zápas měl zcela jiný scénář. Hosté se drželi ve hře po celé dvě třetiny a daleko víc tlačili. Kolín měl co dělat a nebýt gólmana Šupíka, nemuselo být v poslední části o co hrát. Jenže bylo. Kolín držel po dvou částech jednogólový náskok a jestli chtěl vyhrát, nesměl zaváhat.

A taky že nezaváhal. Během tří minut nasázel do svatyně Benátek tři branky a bylo rozhodnuto. Kolín bral nakonec vysokou a jednoznačnou výhru 6:2.

„Nedělní zápas byl o dost jiný. Vyloučených hodně ubylo a na hře to bylo vidět. V první části byla hra vyrovnaná, ale na konci jsme naštěstí proměnili přesilovku a šli do vedení. Druhá část byla z naší strany otřesná. Přestali jsme napadat, málo jsme běhali a nechali jsme se Benátkami zatlačit do defenzivy. Naštěstí nás v tu chvíli podržel výborně chytající Michal Šupík. O přestávce jsme se vyburcovali a třetí třetina byla z naší strany úplný opak té předchozí. Během dvou a půl minut jsme rozhodli utkání,“ popsal nedělní mač Michael Kašpar.

Branky: Kašpar 2, Novák, Mejzr, Š.Kunášek, Koláčný. Třetiny: 1:0, 1:1, 4:1.
Kolín: M.Šupík – Kašpar, Meloun, Bášti, Smeták, E.Šupík, Novák – Marek, Novotný, Skořepa – Pospíšil, Pittel, Terč – J.Kunášek, Mejzr, Š.Kunášek – Koláčný.

Finálová série se přesouvá za stavu 2:0 na zápasy do Benátek nad Jizerou. Tam se kolínští v sobotu od 16.00 hodin postaví ke třetímu utkání a v případě výhry můžou slavit titul a postup do baráže. Případný čtvrtý zápas by se hrál v neděli, znovu v Benátkách a znovu od 16.00 hodin.

(Tereza Hölzlová)