Bek Ladislav Bášti a útočník Daniel Terč. Ten zatím pro zranění v pražském celku nenastoupil, Bášti už má starty dva a hned se představil gólem. „Oba jsme dostali nabídku na střídavý start do vyšší soutěže a navíc do týmu, který hraje v horních patrech tabulky,“ naznačil, co stálo za odchodem z Kolína obránce Bášti.

O této nabídce už jsme se bavili na začátku jarní části. Nejdřív jste říkali, že zůstanete v Kolíně a pomůžete vybojovat co nejlepší pozici pro play-off. Proč jste nakonec odešli už teď?
Je to pro nás pro oba výzva. Máme možnost si zahrát vyšší soutěž, v ní se něčemu přiučit, a to potom vrátit Kolínu. Domluva s Hostivaří byla rychlá. Měli o nás zájem, ale měli taky jasné podmínky, za kterých k nim můžeme přijít.

Jaké to jsou podmínky?
Do Hostivaře máme střídavé starty, ale s tím, že přednost má hostivařský klub. Myslím si, že to, co nyní neodehrajeme v Kolíně, mu vrátíme v dalších sezonách. Zkušenosti se budou rozhodně hodit.

Jak na to reagovali hráči Kolína, že odcházíte?
Reakce hráčů byly smíšené, ale většinou tam byla podpora, abychom to zkusili. Ze začátku jsme se báli, že nás vedení Kolína nepustí, ale příjemně nás překvapili. Nakonec se vše rychle domluvilo a jsme rádi. Tím bychom chtěli poděkovat, že nám Kolín poskytnul možnost zkusit si vyšší soutěž. Zkušenost to bude dobrá jak pro nás, tak si myslím i dobrý přínos pro další sezony v Kolíně.

Zatímco Daniel Terč kvůli zranění musel celý víkend vynechat, vy jste dva zápasy za Hostivař již sehrál. Jaké byly? A jak se vám dařilo?
Hráli jsme první jarní zápasy v Mostě a v Karlových Varech. A přivezli jsme z venku tři body. Trenér nebyl s těmito body spokojený, rozhodně jsme jeli pro víc. A já osobně jsem snad nezklamal, doufám. I v rozhodujících chvílích druhého zápasu jsem byl na hřišti, takže důvěru trenéra snad mám. Připsal jsem si i první branku v soutěži, takže mám radost.

Je to velký herní rozdíl, myslím druhou a první ligu?
Rozdíl je velký, hlavně v nasazení a v rychlosti hráčů. Na nic zde není čas. Pomohlo mi soustředění, které jsme s Hostivaří absolvovali během zimní přípravy. Tam se hrálo taky ve vysokém tempu, a tak jsem věděl, co nás nyní o víkendu čeká.