Z turnaje, kterého se původně mělo účastnit pět celků, se dva mančafty odhlásily, a tak si to o dvě vstupenky do první ligy rozdala jen trojice týmů. Kolín, Litoměřice a Polička. Černého Petra si nakonec vylosoval Kolín, který odjel z Litoměřic s prázdnou.

Litoměřice – Kolín 4:2

Vyrovnané utkání, ve kterém kolínští hráči na úvod miniturnaje musel čelit nejen poslednímu celku letošního ročníku první ligy, který se chtěl ve druhé nejvyšší soutěži udržet zuby nehty, ale i rozhodčím, nakonec vyznělo pro domácí Litoměřice.
V průběhu zápasu byl Kolín sice z celkových pětačtyřiceti minut víc jak třicet minut lepší, ale nestačilo to. V závěru zápasu hosté z Kmochova města neudrželi nervy a během tří minut dovolili domácím rozhodnout.
Utkání se však vyvíjelo vyrovnaně. Kolín šel nadvakrát do vedení. Nejdříve na úplném začátku, kdy se Štěpán Kunášek prosadil po Mejzrově pasu v oslabení. A pak v úvodu druhé části, když David Miška našel v přesilovce skulinku v růžku litoměřické branky. Domácí se ale vždy dokázali na úzký náskok Kolína dotáhnout, a drželi si tak naději na výhru, kterou nakonec v poslední třetině proměnili.
Kolín zahodil řadu tutovek, zatímco Litoměřice se pět minut před koncem díky úspěšné hře v početní převaze ujaly vedení. Když tři minuty na to kolínští hokejbalisté zaváhali na rozehrávce a domácí celek chybu využil, bylo vymalováno. Kolín první utkání turnaje prohrál s Litoměřicemi 2:4.
Branky: Š. Kunášek, D. Miška. Rozhodčí: Koskuba, Barna. Vyloučení: 5:12, navíc Skořepa 2 OT, Š. Kunášek 2 OT, Bášti OT, D. Miška TH (všichni Kolín). Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, E. Šupík, Bášti, Smeták, D. Miška – Pospíšil, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Terč – J. Kunášek, Mejzr, Š. Kunášek.

Kolín – Polička 0:6

Pokud chtěl Kolín pomýšlet na úspěch, musel druhý mač vyhrát. Do zápasu s Poličkou, která v jednu odpoledne naskakovala teprve k prvnímu utkání, nastupoval Kolín však za ztížené situace. Bez potrestaného Mišky a zraněného Smetáka, a navíc už se zápasem v nohách a po značném psychickém vytížení díky rozepřím s rozhodčími během prvního utkání, ale i po něm.
Polička tak měla lehký úkol. Hned od začátku totiž bylo vidět, kdo je na tom lépe a byli to právě Východočeši. Kolínští se už psychicky ani fyzicky na svého o dost lepšího soupeře, než kterým byly Litoměřice, nedokázali dotáhnout, a tak nakonec utrpěli vysokou prohru 0:6. Pro Kolín to znamenalo neúspěch v bojích o první ligu. Třetí utkání dne turnaje mezi Litoměřicemi a Poličkou se tak už neodehrálo. Oba celky díky porážce Kolína měly lístek do příštího ročníku druhé nejvyšší soutěže jistý.
Rozhodčí: Koskuba, Barna. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:4, 0:2, 0:0.
Kolín: M. Šupík – Pospíšil, Kašpar, Bášti, E. Šupík – Koláčný, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Terč – J. Kunášek, Mejzr, Š. Kunášek.