To teda bylo jaro. Jaro jako lusk. Z nížin se hokejbalisté Kolína posunuli do středu tabulky, postoupili do play off a tam začali čarovat. Osmifinále, Benátky nad Jizerou, výhra 3:0 na zápasy. Čtvrtfinále, Kelti Nižbor, výhra 3:0 na zápasy. V tu dobu byli Kolínští bez prohry už více jak dva měsíce. Prostě fantazie.

A dál? Semifinále, Spectrum Praha a tam už se hůl zlomila. Z obou úvodních utkání na hřišti soupeře Kolínští přivezli porážku a na domácím hřišti tedy museli odvracet mečbol. Aby si vynutili pátý zápas, museli oba dva své domácí duely vyhrát. Matematika byla jasná. To by ale nebyl na jaře senzační Kolín, když by se to nepodařilo. Výhry 4:0 a 6:2 posunuly hráče z Kmochova města do pátého rozhodujícího duelu semifinále.

Rozhodující mač 
u Indiánů
Semifinále se hrálo na hřišti Pražanů. Ti se hned na začátku ujali vedení a Kolínští se s tím nedokázali vypořádat.

„Ještě jsme pak sice snížili na 1:2, ale oni nám utekli v naší přesilovce a zvýšili na rozdíl dvou branek, a to nás nalomilo. Nakonec jsme podlehli 1:4. My byli ale lepší. Oni za celý zápas neudělali jedinou akci do brány. My tvořili hru, ale prostě na Spectru neumíme vyhrávat," komentoval utkání, které Kolínu ukončilo sezonu, vedoucí mužstva Vítek Košnar.

„Na Spectru jsme nevyhráli už snad deset let a samotný domácí celek tam letos prohrál snad jen tři utkání. Je tam prostě nějaké začarované hřiště. Asi stojí na indiánském pohřebišti," kroutil nevěřícně hlavou kolínský vedoucí.

„Po podzimu, který nebyl úspěšný, je postup až do semifinále vyřazovacích bojů velký úspěch, ale přesto nás nepostup do finále mrzí. Po hladkých výhrách 3:0 na zápasy nad Benátkami a Nižborem jsme si hodně věřili," přiznal Košnar.

Jeho tým ale smutný být nemusí. Kolínští po konečném účtování obsadili v letošním ročníku druhé národní hokejbalové ligy třetí místo.

HBC Kolín – Spectrum Praha 4:0
Branky: Král 2, Musil, Marek. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Kolín: Křivánek – Bášti, Glaser, Novák, Volavka, Červinka, Teplý –P. Skořepa, Král, Marek, J. Kunášek, Pospíšil, Mejzr, Musil, Homolka, Terč.

HBC Kolín – Spectrum Praha 6:2
Branky: Kunášek 2, Musil, Teplý, Skořepa, Pospíšil. Třetiny: 1:0, 2:1, 3:1. Kolín: Křivánek – Bášti, Glaser, Novák, Volavka, Červinka, Novotný – P. Skořepa, Král, Marek, J. Kunášek, Pospíšil, Mejzr, Musil, Homolka, Terč, Teplý.

Spectrum Praha – HBC Kolín 4:1
Branka: Marek. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0. Kolín: Křivánek – Novotný, Bášti, Glaser, Novák, Volavka, Petr, Červinka – P. Skořepa, Dedek, Marek, J. Kunášek, Pospíšil, Mejzr, Teplý, Homolka, Terč, Pavel Musil.