Hráči zahájili přípravu na tuto náročnou soutěž na domácím hřišti v Borkách, kde utužovali fyzickou kondici. Poté následovalo soustředění ve Zruči nad Sázavou, ukončené závěrečným turnajem, ve kterém nenašel Kolín přemožitele. Ostrým testem přípravy bylo 1. kolo českého poháru, kdy Kolín narazil na účastníka II. ligy Chodov Praha, kterého suverénně porazil. Tímto skalpem družstvo získalo potřebné sebevědomí před vstupem do hlavní mistrovské soutěže. A vstup to byl ze strany týmu Kolína vskutku impozantní, když z prvních čtyř zápasů slavili kolínští hráči třikrát vítězství. V dalších zápasech však začal HC Kolín platit nováčkovskou daň. Chyběly zkušenosti při vyrovnaných zápasech a statistika zápasů ukazovala značné procento neproměněných brankových šancí a technických chyb. Přesto zisk 9 bodů po podzimní části soutěže bylo spravedlivým vyjádřením sil kolínského týmu.
Do jarní části soutěže vstupovali kolínští výhrou na hřišti Mimoně a s přáním vzdálit se od sestupových vod a tím udržet II.ligu. Utkání s Ústím nad Labem, Jabloncem, Louny a se Slávií Praha prohráli kolínští házenkáři až v koncovce zápasu a náhle nastaly pro HC Kolín velké problémy se záchranářskými pracemi. „Bojový duch našeho týmu však v pravou chvíli zafungoval dokonale“ zavzpomínal na konec loňské sezony trenér Ladislav Prachař. „Postupně jsme porazili v existenčním zápase Havlíčkův Brod, poté pražskou Duklu a následně i tým Bělé.“
Kolíňáci tak získali 19 bodů, tudíž záchranu v soutěži. „Jestliže hodnotíme vystoupení kolínského týmu jako nováčka ve II.lize, je třeba zdůraznit, že HC Kolín všechny domácí zápasy musel odehrát v Ledči nad Sázavou, protože město Kolín potřebnou halu nemá. Potřebná divácká kulisa, která by našim zápasům svědčila, tak z pochopitelných důvodů chybí,“ posteskl si nad touto nevýhodou Ladislav Prachař. „V porovnání s ostatními druholigovými týmy, které se opíraly o výkony hostujících hráčů z vyšších soutěží, my této možnosti nevyužili a celou soutěž odehráli jen se svými odchovanci,“ dodal Prachař.
Dá se tedy říci, že kolínští házenkáři se v II.lize neztratili a v některých zápasech předvedli velmi dobrou házenou.
Krátce se ještě zastavme u rezervy týmu, tedy kolínského „béčka“, která startuje v nižší soutěži – ve Společné regionální lize. I „B“ tým dobře začal a vypadalo to, že by mohl sahat po vyšších příčkách. Bohužel se stal přesný opak a tým postupně klesal a na konci sezóny skončil na posledním místě tabulky. V novém ročníku bude však tento tým mít jednu novinku – asfalt na hřišti v Borkách je již minulostí, neboť zde byl klubem položen umělý povrch a bylo by skvělé, kdyby tím byly položeny i základy lepších výsledků, než v uplynulé sezoně.

Petr Šuch