Ústí n. L. - HC Kolín 30:23 (14:9)


Začátek zápasu tomu ale vůbec nenasvědčoval. Od stavu 1:1 totiž vsítil Kolín šest a zdálo se, že soupeř je doslova na lopatkách. Po oddechovém času, který si domácí vyžádali, nastoupil na palubovku ale zcela jiný Kolín. Neproměnil řadu vyložených šancí, ztrácel zbytečně míče v útočném pásmu a soupeř pomalu ukrajoval ze své ztráty. Když nepomohl ani oddechový čas, byl konec prvního poločasu pro hosty doslova vykoupením.

Po přestávce se Kolín pokusil zvrátit utkání ve svůj prospěch, stáhl skóre na rozdíl tří branek, ale když opět svými chybami daroval soupeři laciné branky, bylo o vítězi rozhodnuto. Na hře Kolína se dost projevila absence pěti hráčů, nejvíce Michala Pokorného, který si odpykával zápasovou pauzu za dvě červené karty.

V dalším utkání se v sobotu 13. října střetne Kolín s Louny na „domácí“ půdě v Ledči nad Sázavou, na které zveme i příznivce házené. Odjezd autobusem je v sobotu v 8.15 hodin od Centra ze sídliště.

Sestava a branky Kolína: M. Sauer, Havlíček - R. Sauer 2, Souček 4, Capouch, J. Prachař 1, P. Prachař 7, Kaisner 5, Měchýř, Semenec 4, Protiva.

 

Bez bodu zůstala i rezervaAž v neděli odpoledne sehráli svůj další zápas ve Společné regionální lize hráči kolínského „béčka“, když zajížděli na palubovku rezervy TJ JM Chodov.

 

Chodov B – HC Kolín B 33:28 (16:7)


Začátek utkání vyzněl zcela jasně pro domácí, kteří se proti hostům prosazovali snad ve všech činnostech a tak se nebylo čemu divit, že v 19. minutě byl stav 10:3. Do konce poločasu se rozdíl ve skóre ještě zvýšil.

Ve druhém poločase ale kolínští hráči ukázali, že se nevzdávají bez boje a na jejich hru byl úplně jiný pohled. Začali se dařit rychlé protiútoky a střelecky se začal prosazovat Tomáš Svoboda a na pivotu výborně hrající Aleš Linhart. Bohužel ztráta z prvního poločasu byla příliš velká a tak si favorizovaní domácí i přes závěrečné mohutné dotahování hostů, v závěru již nenechali vítězství vzít.

Sestava a branky Kolína: Koděra, Šimáně – Linhart 8, Svoboda 6, Protiva 5, P. Šuch 3, Formánek 3, Sklenařík 3, Schandl.