Handball Žatec – HC Kolín 24:33 (11:16)

Hpsté přijeli k utkání již bez Jakuba Semence, který od nové sezony přestoupil do Ledče nad Sázavou a také bez zraněného Kaisnera, za to však již s Pavlem Prachařem, i když i ten byl limitován zdravotními problémy. "Nejvíc jsem byli zvědavi, jak na nás domácí s nováčkovským elánem vlítnou" popsal atmosféru v mužstvu před utkáním trenér HC Kolín Václav Havlíček.
Po opatrném začátku však hosté odskočili na rozdíl 4 až 5 pěti branek, který s přehledem udrželi až do konce prvního poločasu. Ještě prvních pět minut druhého poločasu se odvíjelo v jejich režii, ale za stavu stav 12:19 přišla krušná pětiminutovka, kdy Kolíňáci neproměnili nic a domácí všechno a tak ve 42 minutě stáhli náskok na 16:19. Hosté však zpřesnili hru a během dalších deseti minut vzrostl rozdíl na 10 branek 19:29 a tím prakticky rozhodli o svém vítězství.

A jak zhodnotil utkání trenér Václav Havlíček?: "Rozhodl rychlý nacvičený přechod do protiútoku i po obdržené brance, s kterým si domácí nevěděli rady. Do plných jsme domácí tak výrazně nepřehrávali. Domácí měli lepší střelbu ze spojek, my naopak jsme se prosazovali po kombinačních akcích. Naši brankáři jistě odchytali již lepší zápasy, i když úspěšnost Michala Sauera 51% je dobrá. Hráči v poli jasně přehráli domácí rychlostí a technickou dovedností. Dále jsme byli bojovnější, nechybělo nasazení a větší touha po vítězství.Výhra venku a hlavě v prvním utkání má cenu zlata".

Sestava a branky: Michal Sauer, Libor Šimaně - Michal Pazdera (6), Stanislav Olt (6), Radek Sauer (4), Rostislav Souček (8), Michal Pokorný (3), Pavel Prachař (4), Pavel Capouch (1), Tomáš Svoboda (1) a Aleš Řebíček.

Velká premiéra čekala i děti z oddílu HC Kolín. Minižáci se pod vedením Elišky Svobodové zúčastnili svého prvního turnaje v Úvalech. Zápal malých hráčů a hráček (v miniházené hrají smíšená družstva) by mohl inspirovat nejednoho dospělého hráče. Tým z Kolína má oproti jiným družstvům ve svých řadách více děvčat než chlapců a zpočátku se s tím těžko vyrovnával, ale výkon kolínských nadějí je příslibem, že kolínská házená buduje své nové nástupce.
Výsledky: Kolín - Mělník 4:12, Kolín - Mladá Boleslav 4:12, Kolín - Úvaly 4:20, Kolín - Zruč nad Sázavou 6:11. Nejlepším střelcem kolínského družstva byl Tomáš Thürich.