HC Kolín – Jablonec n. N. 24:24

Hosté začali pěkně od podlahy a v prvních pěti minutách měli šancí snad na šest gólů z rychlých protiútoků, ale dokázali proměnit pouze dvě. Ve stejném duchu pokračovali i dále. A po dalších pěti minutách již prohrávali již 4:2.
Poté byl výsledek jako na houpačce a je třeba konstatovat, že v této době se hrála oboustranně poměrně kvalitní házená s výbornými výkony brankařů. Zejména domácí Michal „Mišák“ Sauer přiváděl jablonecké střelce k šílenství, když likvidoval spoustu jasných brankových příležitostí. Závěr prvního poločasu získávali převahu Jablonečtí hráči, ale do kabin odcházeli s nejtěsnějším vedením.
V nástupu do druhého poločasu domácí nejprve vyrovnali a poté vedli celých dvacet minut o jednu až tři branky. V té době již měli liberečtí rozhodčí plné ruce práce s krocením emocí, které by nebyly, nebýt poněkud podivných rozhodnutí, které tlačili k vítězství hosty.
V závěru utkání se však zdálo, že hostující tým uplatní své větší zkušenosti, zejména když se mu podařilo jít brankou ze sedmičky do vedení 21:22 a dvě minuty před koncem se mu podařilo odskočit o dvě branky. Přesto domácí ještě stačili vybojovat pro ně cenný bod. Značnou měrou k tomu přispěli hosté, když dohrávali ve dvojnásobném oslabení a poslední branku dostali ze sedmičky čtyři sekundy před koncem. Těsně předtím totiž doslova darovali míč soupeři při nezdařeném rychlém přechodu do protiútoku.
V hektickém závěru utkání byl ještě zcela oprávněně přímo vyloučen nejlepší hráč domácích, Michal Pazdera, který na půlící čáře bránil rozehrání hostů. Utkání tak skončilo dělbou bodů, ze které se víc radovali domácí.
Sestava a branky: M. Sauer, Koděra, Šimáně – Prachař 9, Pazdera 6, Pokorný 4, R. Sauer 3, Formánek 1, Svoboda 1, Souček, Capouch, Protiva, Řebíček. Poločas: 11:12.