HC Kolín – 23:24 (12:12)Do zápasu vstupovali hosté, kteří přijeli se zpožděním, jako mírný favorit, neboť v tabulce jim patřilo druhé místo, ale kolínští hráči, věrni své tradici, věřili, že zapůsobí i kouzlo domácího prostředí. Ale brzy bylo vidět, že pokud zůstanou body doma, bude to více než vydřené vítězství.

Kolín měl sice herní převahu, avšak nedokázal svoje příležitosti proměňovat a na jeho hře byla vidět i stoupající nervozita a místy i zbytečná snaha vstřelit po přechodu do útoku co nejdříve branku. To se však vůbec nedařilo a soupeř vytěžil z minima maximum. Když se k tomu přidali i rozporuplná rozhodnutí rozhodčích, domácím hráčům to na klidu nepřidalo. V závěru utkání sice měli Kolíňáci možnost zápas rozhodnout, ale zbytečnými technickými chybami se minimálně o remízu připravili sami. „Měli jsme téměř kompletní sestavu, ale nedokázali jsme se do zápasu prakticky vůbec dostat. A vzhledem k tomu, že soupeř byl jednoznačně k poražení, ztracené body mrzí dvojnásobně,“ řekl po zápase trenér domácích Ladislav Prachař.

Sestava a branky: M. Sauer, Havlíček – P. Prachař 7, Pokorný 6, Souček 5, R. Sauer 3, Kaisner 2, Svoboda, Olt, Semenec, Capouch, Řebíček.

Ani rezerva

doma nebodovala

Kolínští házenkáři si vybrali černý víkend, neboť po prohře „A“ týmu nestačilo v domácím zápase na svého soupeře ani „béčko“.

Kolín B – Ž. Brod 20:28 (14:15)I když výsledek vypadá jednoznačně, nedá se říci, že by hosté zvítězili v poklidném tempu. Začátek utkání totiž jednoznačně patřil domácím, kteří využívali neuvěřitelného střeleckého potenciálu zkušeného Pavla Capoucha, který zaznamenal celkem dvanáct branek. Dařily se i rychlé protiútoky a Kolín si neustále udržoval vedení o dvě až tři branky. Bohužel nezvládl závěr poločasu, kdy hosté jasně eliminovali útočnou snahu domácích a využili svých příležitostí k poločasovému vedení.

Po změně stran se hrálo ve stejném duchu jako v prvním, jen s tím rozdílem, že si mírný náskok udržovali hosté. Kolínští příznivci doufali, že závěr zápasu bude přesným opakem prvního poločasu a domácí strhnou vedení na svoji stranu. Bohužel zůstalo pouze u přání, neboť domácí hráči předvedli neuvěřitelný výpadek, kdy v poslední desetiminutovce dokázali vstřelit pouze jedinou branku (!) a fyzicky i psychicky zcela odpadli.

Sestava a branky: Koděra, Šimáně – Capouch 12, Protiva 4, Sklenařík 2, Formánek 1, Řebíček 1, P. Šuch, Růžička.