HC Kolín – Chomutov 30:20

Již při pátečním večerním tréninku bylo jasné, že Kolínští budou při sobotním dopoledním zápase výrazně oslabeni. Z pracovních důvodů nemohl do utkání naskočit Malý, Capouch a Coufal. Zdravotní potíže měly Souček, Šimáně, Řebíček a Olt. Do pole pak zbývala pouze šestice statečných. Celý zápas tak museli odehrát bez jediného střídaní. V době ošetřování pak hráli zápas i v oslabení.

Ani hosté z Chomutova na tom nebyli o moc lépe. Na střídačce měli pouze dva hráče na střídání.

Kolíňáci nastoupili do utkání s jedním vysunutým hrotem v obraně, který měl narušovat plynulost rozehrávky Chomutova. Tomáš Svoboda, který na tomto postu nastoupil, dělal útočníkům opravdu velké problémy a odváděl svoji práci na sto procent.

“Později jsme museli Tomáše stáhnout na křídlo. Stěžoval si na bolest v lýtku a nechtěli jsme tak riskovat, že nebude moc pokračovat v utkání,“ uvedl trenér Kolína Václav Havlíček.

V útoku se dařilo rozložit vstřelené góly téměř na všechny hráče a tím to měli Chomutovští hráči složitější. Nemohli se soustředit jen na jednoho hráče. Pouze kvůli několika technickým chybám v rychlém útoku nebyl náskok v poločase výraznější. Do kabin se šlo za stavu 13:9 pro Kolín.

Prvních patnáct minut druhého poločasu se hosté drželi na dostřel. „Rozdíl tří branek v házené nic neznamená. Museli jsme být koncentrovaní po celé utkání. Věřili jsme, že když vydržíme v nasazení, hosté v posledních deseti minutách fyzicky odejdou a my rozhodneme. To se také potvrdilo,” podotkl Havlíček.

Posledních deset minut domácí svůj náskok navyšovali. Scénář byl pokaždé stejný. Dobrá obrana, perfektní zákrok Michala Sauera v bráně a rychlý protiútok zakončený brankou.

Na závěr ještě Kolíňáci v postupném útoku předvedli pár efektních kombinací a tím udělali tečku za povedeným výkonem. Poslední třicátý gól vsítil po náhozu do brankoviště, nejlepší střelec zápasu, Michal Pazdera.

Další utkání sehrají kolínští házenkáři v sobotu. V 10 hodin hostují v Náchodě.

Sestava a branky: M. Sauer, Koděra – Kaisner 2, R. Sauer 7, P. Prachař 6, Svoboda 1, Pazdera 8, Pokorný 6. Poločas: 13:9.

(Pavel Prachař)