Chomutov – HC Kolín 20:27

Kolínští házenkáři do utkání nastoupili s taktikou hrát rychlou házenou s rychlým přechodem do útoku a využít užší lavičky domácích. Vždy je základem pro taktiku rychlých útoku, precizní obrana. Ta bohužel v prvních patnácti minutách nefungovala Kolínským podle představ trenérů, a proto také svítil na ukazateli stav 6:3 pro domácí. Prosazoval se především domácí Vaněk, úderná levá spojka.

Změna taktiky v podobě osobní obrany Vaňka vedla k vyrovnání stavu. I přes vyšší počet vyloučení na straně Kolína dokázali stav zvrátit ještě do poločasu a v přestávce byl stav 13:11 pro Kolín.

To ještě Kolínský pivot Michal Pokorný neproměnil po poločasovém hvizdu nařízený sedmimetrový hod za hrubý faul Tomáše Svobodu, který neohroženě naskočil do vymezeného území vteřinu před koncem poločasu.

Kolín nastoupil do druhé půle soustředěně a zlepšeným výkonem v obraně nutil Chomutovské k technickým chybám. Osvědčená osobní obrana na Vaňka pokračovala až do konce zápasu a významně tak narušila nacvičené kombinace domácích.

Kolín hrál v útoku kolektivně a prosazoval se pokaždé z jiného postu, což samozřejmě motalo hlavu obráncům Chomutova. I přes tvrdou až zákeřnou hru Chomutova byl paradoxně poměr vyloučených opačný. A to dvě vyloučení na straně Chomutova a šest vyloučení na straně Kolína.

Ve druhém poločase se rozchytal i gólman Michal Sauer, který hlavně v prvním poločase zůstával daleko za svými vynikajícími výkony z posledních zápasů.

Výborný výkon podal v Kolínském dresu pravý křídelník Rosťa Souček, jehož střelecké procento vylítlo na úctyhodných 85%. Zaznamenal celkem 6 branek a stal se tak nejlepším střelcem Kolína. Každým zápasem se lepší i spojka Radek Sauer, který zaznamenal 5 branek a vybojoval spoustu sedmiček. Jediné, co může kolínské hráče mrzet, je zahození tří sedmimetrových hodů, což je na jeden zápas velký luxus.

„Do zápasu se nám nepodařilo vstoupit jak jsme si řekli. Chyběl důraz v obraně. Postupně jsme se dostávali do tempa a je vidět, že v týmu nyní vládne psychická pohoda. Ani po pár chybách kluci nepanikaří a vědí, že se hraje 60 minut. Hlavně ve druhém poločase jsme předvedli soustředěný a kolektivní výkon a šli si cílevědomě pro body,“ řekl trenér Kolína Václav Havlíček. „Pohled na tabulku je nyní příjemný a konečně jsme na těch místech, kam předvedenou hrou určitě patříme. Jen je škoda, že domácí zápasy nemůžeme hrát na domácí palubovce v Kolíně. Chybějící rozměrová hala je pro nás velký problém. Kluci by si v aktuální formě zasloužili okusit, co znamená opravdové domácí prostředí. Tak snad za x let,“ dodal.

Jeho tým sehraje další mistrovské utkání v sobotu, kdy v hale v Ledči hostí od 10.30 hodin Náchod.

Sestava a branky: M. Sauer, Šimáně – Pazdera 1, Kaisner 3, R. Sauer 5, Pokorný 2, Capouch 1, Malý, Souček 6, Řebíček, Svoboda 4, Prachař 5. Poločas: 11:13.