V kategorii „základní stupeň“ startovaly pouze čtyři závodnice z Kolína a rozdělily si mezi sebe umístění na prvních čtyřech místech. První skončila Emma Žatečková, druhá Lucie Loumanová, třetí Adéla Cenkerová a těsně pod stupni vítězů skončila Daniela Bartošová.

„Tento závod nebyl povinný pro postup do vyšší kategorie, a tak zůstal ostatními oddíly kraje bez účasti,“ podotkla trenérka zmiňovaných děvčat Jana Šedinová.

V kategorii „mladší žákyně“ startovalo 21 závodnic ze všech zúčastněných oddílů (Kladno, Příbram, Poděbrady, Všetaty a Kolín). Z kolínského oddílu se tohoto závodu zúčastnily dvě závodnice a obě obstály úspěšně a splnily limit pro postup do vyšší kategorie. Lucie Olivová dosáhla na stříbrnou medaili a Magdaléna Vavřínová skončila na 6. místě.

V kategorii „starší žákyně“ startovalo 11 dívek, ale Kolín v této kategorii neměl zastoupení. Medaile si mezi sebe rozdělily závodnice z Kladna a Příbrami.
Ještě jedna kategorie žákyň – nejobtížnější – „žákyně A – se obešla bez účasti kolínských závodnic. Zde startovaly tři závodnice.

Poslední žákovskou kategorií jsou „žákyně B“, kterých se k přeboru dostavilo 14, z toho čtyři závodnice z Kolína. V této kategorii šlo o získání dvou postupových míst na republiku a obě tato místa pro sebe vybojovaly kolínské závodnice.

První místo vybojovala Nela Bauerfeindová těsně následována Denisou Zubcovou. Třetí místo získala závodnice Schejbalová ze Sokola Příbram. Další z kolínských gymnastek Aneta Holoubková skončila pátá a Anna Försterová osmá.

V kategorii „kadetky“ startovaly dvě závodnice a jako vítězka ze závodu odešla Julie Vosyková z Kladna následovaná Adélou Mejzrovou z Příbrami.
Kategorie „juniorky“ se dělí na A a B. V „A“ skupině, která závodí podle mezinárodních pravidel, se žádná z kolínských gymnastek nepředstavila. Z vítězství se radovala Dominika Lisá z Kladna. V „B“ skupině“ s poněkud sníženou obtížností nastoupilo osm závodnic usilujících o čtyři postupová místa na republikový šampionát. Bojovalo zde i pět kolínských děvčat a dvě z nich si svými výsledky zajistily postup. Zuzana Pražáková brala stříbro a Nikola Bauerfeindová skončila čtvrtá.

Těsně pod postupem, na 5. místě skončila Zuzana Muniová, o jejíž účastí v MČR bude rozhodovat ČGF na základě žádosti oddílu o přidělení „divoké karty“. Tuto soutěž vyhrála Markéta Ševčíková z Příbrami, 3. místo náleželo Anně Blehové, 6. místo Kateřině Šimůnkové (obě z Příbrami), 7. místo Adéle Šedinové a 8. místo Lence Čudové Lenka (obě z Kolína).

A nakonec startovaly v Příbrami i dvě „ženy B“, a to Renata Ramšáková z Kolína, která zvítězila před oddílovou kolegyní Kristýnou Hejnou.
Naladěny úspěšným startem a ověšeny medailemi z krajského přeboru se svěřenkyně trenérky Jany Jirsové - Nela Bauerfeindová a Lucka Olivová vydaly druhý den do Bedřichova u Jihlavy, aby zaútočily na medailové umístění v závodě o Bedřichovského ježka. A zdařilo se. Obě závodnice ve svých kategoriích s převahou zvítězily.

(Blanka Nejtková)