Prvním kontrolním závodem zahájili přípravné období směřované k dubnovému Mistrovství Evropy konané v Birminghamu. Závodu se zúčastnilo 9 mužů a 5 juniorů. Kolín měl zastoupení v juniorské kategorii, kde se představili Daniel Radovesnický a David Kardoš.

Bylo znát, že se jedná o jejich první ostrý závod sezony, a tak některé cvičení se neobešlo bez nezdarů. Radovesnický, který v poslední době bojuje se zraněním ramene, zacvičil slušný standard a v šestiboji dokázal zvítězit. Kardoš po hrubém nezdaru na koni našíř skončil na páté příčce.

"Dnes to byla první ostrá prověrka, výkony nejsou ještě ideální a sestavy je potřeba dobře doplnit o chybějící prvky. Doufám, že výkonnost a formu načasujeme správně s ohledem na dubnové Mistrovství Evropy,“ uvedl trenér obou závodníků Martin Taftl.

Výsledky: 1. Radovesnický (TJ Sokol Kolín) 76,45 bodů, 2. Pazdera ( SK Hradčany Praha) 71,55 bodů, 3. Šmejkal (TJ Sokol Praha Vršovice) 65,65 bodů, 4. Seidl (TJ Sokol Brno) 65,25 bodů, 5. Kardoš (TJ Sokol Kolín) 62,20 bodů.

(Michal Žoha)