„Děvčata po tak dlouhé pauze byla natěšená na nějaké závody,“ přiznala jedna z trenérek Blanka Nejtková. „A bylo to vidět. Do závodu šly s chutí a bojovností, a i když sestavy ještě nemají plně zvládnuté, což se projevilo drobnými i někde i většími chybami, v poli ostatních závodnic, které na tom nejsou o nic lépe sezonu, se neztratily,“ dodala.
A právě její dvě svěřenkyně ovládly kategorii žen. Na stupínku nejvyšším stanula Nicola Konopásková, která předvedla pěkné a obtížné sestavy a vedle ní na místě druhém Simona Pacáková.
Kategorie juniorek přinesla kolínským závodnicím rovněž „zlato“ a to zásluhou Dagmar Malé, ale také smůlu. Druhá závodnice Andrea Karbusová, která měla našlápnuto po třech disciplinách na stříbro si při druhém přeskoku poranila kotník a na poslední nářadí již nenastoupila a ze stříbra zbyla „brambora“ a sádra.
V Kategorii 11-13 let reprezentovaly Kolín dvě žákyně, a to Barbora Morysková a Adéla Šedinová, obě svěřenkyně Taftlové. Obě děvčata po počátečních problémech v rozcvičení, hlavně s psychikou, zazávodily velmi dobře a opět se stupínek vítězů neobešel bez kolínského dresu. Byla to Bára Morysková, která vybojovala 2. místo a Adéla skončila na místě pátém.
Kategorie 9-10 letých žákyň byla jedinou kategorií, kde nevystoupila kolínská závodnice na stupeň vítězů. Eliška Černušáková (trenérka Jirsová) skončila čtvrtá, pouze 0,2 bodu za třetí závodnicí. Na pátém místě, opět se ztrátou 0,2 bodu skončila Anna Försterová, na sedmém místě Aneta Holoubková a na místě desátém Denisa Zubcová (všechny svěřenkyně trenérské dvojice L. Štěrbová a S. Šedinová).
V kategorii mladších žákyň startovala jedna kolínská závodnice. Nela Bauerfeindová (trenérka J. Jirsová) sice předvedla mírné zakolísání na bradlech, ale její jinak velice pěkně zacvičené sestavy ji přes ztrátu 2 bodů vynesly na příčku nejvyšší.
V tomto závodě závodily ještě „minižákyně“ ve dvojboji a zde měl Kolín čtyři závodnice, z nichž nejlépe si vedla Johana Friedrichová, která stanula na nejvyšším stupínku. Čtvrté místo si vybojovala Tereza Škopková a na osmém místě se umístila Jana Gruberová. Největším překvapením byla šestiletá Lucie Olivová, která chodí do gymnastiky od podzimu 2008, ale svou pílí a Hartigovskou vůlí chce dohnat děvčata o rok starší a na tomto závodě jim ukázala, že to myslí vážně. Obsadila páté místo.