Závod pořádal oddíl sportovní gymnastiky TJ Sokol Kolín a stalo se již tradicí, že se na tento závod sjíždějí trenéři se svými závodnicemi z celé ČR.
Letošní ročník navštívily závodnice z Ostravy-Vítkovice, Mostu, Domažlic, Jičína, Bělé pod Bezdězem, Doks, Vrchlabí, několika oddílů z Prahy, dále z Kladna, Příbrami, Poděbrad a samozřejmě domácí.

Soutěž pod názvem „Hledáme nové talenty“ byla jednak závodem čtyřčlenných družstev (celkem 18), ale i závodem jednotlivkyň. A děvčátka ve smyslu názvu závodu podávala co nejlepší výkony a v případě nezdaru se objevovaly i slzičky. A jak celé klání dopadlo?

Soutěž družstev vyhrála čtveřice dívek ze Sokola Příbram před družstvem TJ Doksy a družstvem Sokola Kladno. Domácí oddíl postavil do soutěže dvě družstva, z nichž družstvo „A“ ve složení Olivová Lucie, Benešová Klára, Pechová Barbora a Loumanová Lucie obsadilo 5. a družstvo „B“ ve složení Bartošová Daniela, Radoušová Štěpánka, Cenkerová Adéla a Žatečková Emma 11. místo.

V soutěži jednotlivkyň zvítězila Eva Zichová z Kladna před Kateřinou Radovou z Příbrami a Adélou Šriterovou ze Sokola Žižkov. Z domácích závodnic si nejlépe vedla Lucie Olivová, která se umístila na 5. místě. Velice dobře vypadala v závodě i o rok mladší Klára Benešová, která si vybojovala 17. místo. Pořadí ostatních domácích závodnic: Bartošová 40., Radoušová 41., Pechová 42., Cenkerová 43., Žatečková 45., Loumanová 49., Rejfková 58., Försterová 68. místo.

Po skončení závodu Hledáme nové talenty se konal Memoriál Olgy Effenbergrové – zakladatelky oddílu SG v Kolíně, kam nastoupilo 10 nejlepších závodnic v prostných.

Tento memoriál je finálovým závodem v jedné disciplině – prostných – se zvýšenou obtížností a je třeba říci, že se všech deset závodnic velice snažilo a předváděly nejen obtížné prvky, ale i pěkné provedení. A jak to dopadlo?

Zvítězila Eva Zichová z Kladna před Terezou Kovaříkovou z SK Velká Ohrada a Lucií Olivovou ze Sokola Kolín. Bodové rozdíly těchto tří závodnic byly opravdu minimální.

„Vítězná družstva i jednotlivkyně si odvezly ze závodu medaile, poháry, diplomy a věcné ceny a všechny závodnice alespoň malou pozornost jako upomínku na závod. Věříme, že se všem závod líbil a příští rok opět přijedou,“ řekla jedna z organizátorek Blanka Nejtková.