A ta již před pár dny začala. Nejprve kontrolními závody reprezentantů – juniorů ČR, kam patří dva závodníci z Kolína, a to Daniel Radovesnický a David Kardoš a jejich trenér Martin Taftl, který je trenérem reprezentačního družstva juniorů.

Děvčata absolvovala Přebor České obce sokolské – oblast Čechy v Plzni, kde mladší žákyně bojovaly o možnost postoupit do celostátního přeboru ČOS a starší žákyně si jen vyzkoušely, zda již mají zvládnuté sestavy.

Z mladších žákyň si nejlépe vedla osmiletá Nela Bauerfeindová, která se umístila na 5. místě, ale postup si vybojovaly i další členky – Eliška Černušáková, Aneta Holoubková a Denisa Zubcová.

V neděli 25. října pořádal oddíl již tradiční závod pro chlapce Memoriál Karla Hartiga a Jardy Zadražila, který měl rekordní účast. Závodilo se ve čtyřech věkových kategoriích a celkem se tohoto závodu zúčastnilo 45 závodníků, hlavně z moravských oddílů.

V kategorii nejmladších žáků (nar. 2000 a mladších) startovalo 17 závodníků, z toho 6 z domácího oddílu a bylo se na co dívat. Zvítězil Daniel Ponížil z Prostějova, následován oddílovým kolegou Jindřichem Šafranem a na třetí příčce se umístil o dva roky mladší Vojtěch Šácha ze Sokola Brno 1. Domácí závodníci se představili poprvé a co do provedení sestav obstáli výborně. Zatím jim chybí obtížnost, ale jsou teprve na začátku své závodnické kariéry.
V kategorii mladších žáků (nar. 1998 – 2000) statovalo rovněž 17 závodníků a na stupni nejvyšším stanul Jiří Kostík ze Znojma, na 2. místě se umístil Martin Fiala ze Sokola Brno 1 a 3. místo obsadil František Černý ze Znojma. Kolín v této kategorii zastoupení neměl.

Další kategorií byli starší žáci, kterých se zúčastnilo osm a vítězství si odnesl závodník z Třince Janeczko, druhý byl závodník Vsetína Kačer a třetí místo obsadil šumperský závodník Dostál. Dva kolínští závodníci Mašín a Klement obsadili 7. a 8. místo.

Poslední kategorií byli dorostenci. Zde kraloval Daniel Radovesnický z Kolína, který s převahou zvítězil nad šumperským závodníkem Zemanem a Wlodykou z Vítkovic.

O podzimních prázdninách všechna družstva pilně trénovala. Kromě toho si nejmladší závodnice s trenérkou Janou Jirsovou „odskočily“ do Liberce, kde se konal „Ještědský pohár“. V kategorii žákyň (2002-2003) se kolínská závodnice Lucie Olivová (2003) umístila v konkurenci 14 závodnic na 2. místě těsně za pražskou závodnicí. V kategorii žákyň (2000-2002) startovaly Eliška Černušáková a Nela Bauerfeindová a v poli 25 závodnic se umístily na krásném 7. a 8. místě.

Nejbližšími akcemi jsou 7. listopadu krajské přebory mužských složek a 17. listopadu ženských složek. Obě akce jsou v Kolíně.

(Blanka Nejtková)