Ani letos tomu nebylo jinak a závodu žáků (do 14 let) se zúčastnilo 13 družstev (51 žáků) z Belgie, Maďarska, Chorvatska, Rakouska, Slovinska, Slovenska, Litvy a České Republiky. V týmu Sokola ČR startovali dva závodníci z Kolína – svěřenci trenéra Martina Taftla Dan Radovesnický a David Kardoš.
A jak jim vyšel závod? Jak řekl trenér, závodem ani jeden z jeho svěřenců neprošel bez chyby a tak Danovi, který získal v jednotlivcích bronzovou medaili, unikla ta cennější právě o chybu, které se dopustil v sestavě na bradlech. Ale i tak je jeho umístění vynikající a zkušenosti získané na mezinárodním klání nejsou k zahození pro něho, ani pro druhého kolínského závodníka, kterému se tolik nedařilo a skončil na 29. místě.
Vítězem se stal dvanáctiletý litevský závodník Tomas Kuzmickas, na druhém místě skončil chorvatský závodník Tin Srbič.
Poté se druhý den konalo finále, které je soutěží losovaných smíšených dvojic složených z dvanácti nejlepších závodníků a závodnic ze sobotního závodu. Radovesnickému los přiřadil německou závodnici Janniku Greber a společně obsadili 4. místo.

Ani gymnastky nezahálely

Sportovní gymnastky měly krajský přebor v Příbrami. Nejprve nastoupilo 5 družstev v soutěži 4. ligy (krajské) a družstvo ve složení Eliška Černušáková, Nela Bauerfeindová (obě svěřenkyně Jirsové), Denisa Zubcová, Anna Försterová a Aneta Holoubková (trenérky Štěrbová a S. Šedinová) nadělilo dalšímu v pořadí 9 bodů a odneslo si vítězný titul. V pořadí jednotlivkyň se všechny členky družstva umístily na 1. až 6. místě, pouze 2. místo obsadila závodnice z Kladna. Takže 1. Černušáková, 3. Zubcová, 4. Holoubková, 5. Bauerfeindová a 6. Försterová.
Současně proběhl i závod jednotlivkyň základního stupně, kde startovaly pouze dvě závodnice z Kolína, a to Eliška Voglová a Magdaléna Kopecká (trenérky Voglová a Kučerová). V tomto pořadí se také umístily. První byla Voglová, druhá Kopecká.
Dalším závodem, kde startovalo kolínské družstvo byla 2. liga, kde šlo o to, vybojovat si postup do dalšího kola, což je přebor ČR družstev. Startovala 4 družstva (Kolín, Kladno, a 2x Příbram) a z tohoto klání vyšlo kolínské družstvo ve složení Nicola Konopásková, Simona Pacáková, Andrea Karbusová, Dagmar Malá, Aneta Morysková (tr. Nejtková) a Markéta Kocourková (tr. Prokůpková, Chyba) přesvědčivě vítězně o více než 10 bodů.
Na druhém místě skončilo družstvo Sokola Kladno a 3. a 4. místo patřilo družstvům Sokola Příbram.
V jednotlivkyních zvítězila přesvědčivě Nicola Konopásková, druhá Markéta Kocourková a čtvrtá Simona Pacáková. Ostatní členky družstva neabsolvovaly celý čtyřboj. Svým vítězstvím si zajistily postup do republikového kola.
Posledním závodem tohoto dne byl závod 3. ligy (krajské), kde startovalo 5 družstev, z toho dvě družstva z Kolína a po jednom z Kladna, Příbrami a Dobříše. I v této soutěži zvítězilo kolínské družstvo ve složení Renata Ramšáková, Barbora Morysková, Zuzana Pražáková a Adéla Šedinová (tr. Taftlová) před družstvem Sokola Kladno, Sokola Příbram, RZ Dobříš a druhým družstvem Sokola Kolín.
V jednotlivkyních si vítězství zajistila Renata Ramšáková, na třetím místě skončila Barbora Morysková, čtvrtá byla Zuzana Pražáková, osmá Michaela Zapletalová (tr. Prokůpková, Chyba), desátá Adéla Šedinová, patnáctá Hana Babáková, šestnáctá Zuzana Muniová, sedmnáctá Kristýna Hejná.
Závody v Příbrami byly pro kolínské závodnice hodně úspěšné. Do Kmochova města putovala prvenství ve všech soutěžích, kde startovala a to jak v soutěžích družstev, tak i jednotlivkyň.