Letošní rok zakončili porážkou

KOLÍN - Poslední 11. kolo „podzimní“ části 2. futsalové ligy uzavřeli kolínští futsalisté zápasem s týmem Pedros Tábor v hale v Sezimově Ústí. Ale ani tentokrát na body nedosáhli, i když k nim opět měli velmi blízko.

26.12.2007

Jakub Souček (vlevo) v akci.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Tábor - SKP Kolín 5:3

Domácí, kteří drží na své půdě kromě jedné porážky domácí neporazitelnost, se pustili do hostů z Kolína velmi aktivně. Hned si vytvořili několik slibných příležitostí, ale brankář hostů Sapík byl dvakrát na místě.

Naopak to byli hosté, kteří se hned ze své první vážnější akce dostali do vedení. V 5. minutě Škopek chytrým lobem vyslal Součka do brejku a ten chladnokrevně otevřel skóre zápasu.

Domácí sice přidali na pohybu, ale hosté bránili velmi pozorně a tak se skóre měnilo až ve 14. minutě a v 16. minutě. Tentokrát do černého mířili domácí. „Bylo to ale pokaždé po sporných situacích, protože jsme reklamovali fauly, ale rozhodčí to nepískal,“ zlobil se hrající trenér Kolína Michal Škopek.
Druhý poločas začal ve stejné režii, domácí toho spoustu naběhali, ale hosté vyčkávali na chybu. Ve 26. minutě domácí přeci jen zvýšili vedení, kdy si tečovanou střelu do své branky nešťastně srazil jeden z hostujících obránců 3:1. Paradoxně tento moment otočil vývoj hry, hosté z Kolína převzali veškerou aktivitu na hřišti, vytvořili si několik šancí po pěkných kombinačních akcích. Za to byli odměněni. Nejprve se trefil Funda a poté předvedl krásnou nviduální akci Vacek, který prošel přes celé hřiště a své sólo uzavřel gólem na 3:3.

Do konce zápasu chyběly čtyři minuty. Vše směřovalo k tomu, že si obe týmy body rozdělí. Bohužel jinak dobře hrající Vacek udělal neskutečně taktickou chybu, kdy domácí zahrávali rohový kop a Vacek odběhl střídat, domácí okamžitě využili menšího počtu hráčů a ujali se tak vedení na 4:3. V závěru pak ještě stačili gólem z trestného kopu výsledek vylepšit na 5:3.

“Domácí byli pohybem a herním projevem především v prvním poločase hodně aktivní. To jsem od začátku soutěže ještě neviděl. Dělali nám problémy. Pokusili jsme změnit náš herní styl a podařilo se tak držet s nimi krok. Ve druhém poločase, především posledních patnáct minut jsme byli lepším týmem, ale opět se budu opakovat. Štěstíčko, snad i větší psychická vyzrálost pomohla domácím k výhře,“ podotkl Škopek. „Radši bych zaslouženě prohrál 10:2, ale takhle vyrovnané utkání a zase žádné body. Taky se zlobím na dvojici rozhodčích. TI měli za stavu 3:3 vyloučit domácího obránce, který již měl z první půle žlutou kartu a pak měl dostat další po velmi tvrdém faulu na Fundu,“ dodal nazlobený Škopek.

Sestava a branky SKP Kolín: Sapík - Škopek, Kloboučník, Funda 1, Vacek 1 - Souček 1, Hovorka, Váňa, Čálek. Poločas: 2:1.

26.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

5

ANKETA: Půjdete k volbám?

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.