SKP Kolín - Sokolov 8:2

V rámci šestého kola druhé futsalové ligy domácí Kolín hostil tým až ze Sokolova. Zápas sliboval zajímavé utkání. Kolín by v případě vítězství přeskočil o skóre právě hosty a opustil by tak poslední pozici tabulky.

Přesto, že domácí otevřeli skóre zápasu už ve 2. minutě po krásné kombinační akci třech hráčů na jeden dotek, se ale zápas vyvíjel oboustranně velmi opatrně. Hrál se průměrný futsal odpovídající postavení týmů v tabulce. Až v 10. minutě se opět skóre posunulo, a to zásluhou domácích. V závěru poločasu upravil Bálejm svým třetím gólem v řadě po samostatné akci na 3:0.

Druhý poločas se vyvíjel v podobné režii, jako poločas první. Oba týmy hrály opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu. Víc aktivity ale přesto bylo na straně Kolína. Především první čtyřka dělala hostům velké problémy. A ta také v úvodu poločasu rozhodla o vítězství domácích, kdy během čtyř minut dokázala posunout skóre na 6:1.

Velmi důležitý moment přišel za stavu 6:2, kdy domácí Černý v brance dokázal hostům chytit dva trestné kopy. „To byl jeden z klíčových momentů zápasů,“ uvedl hrající kouč Kolína Michal Škopek. V úplném závěru se konečně probudil i kanonýr Slezák a dvěma góly tak upravil na konečných 8:2.
“Věděli jsme, že tento zápas je pro nás velmi důležitý, možná dokonce klíčový a že prohra by pro nás znamenala velké starosti se záchranou. Bohužel jsem postrádal tři hráče základní sestavy, ale nakonec jsme toto utkání vítězně zvládli a zaslouženě soupeře porazili,“ řekl po zápase Michal Škopek.

Sestava a branky SKP Kolín: Černý - Škopek, Pangrác, P. Kloboučník, Funda - Váňa 1, Bálek 5, Slezák 2, Hübšt. Poločas: 3:0.