Kolín měl před sebou jasný úkol – zvítězit. V případě výhry by hostujícím hráčům stále zůstávala malá naděje na záchranu. Ale bohužel tým na tento zápas odjížděl nekompletní a tak by dosažení bodů bylo velkým úspěchem.

„Kdyby jsme přijeli kompletní, v pohodě by jsme tento zápas vyhráli, ale v tomto složení to fakt nešlo,“ uvedl brankář Milan Sapík.
Pro hosty se stal osudný první poločas, který prohráli o pět gólů. „Taky nám nepomohlo, že se začalo hrát o patnáct minut dřív, než bylo podle původního rozpisu,“ podotkl Sapík. A to byl jeden z klíčových momentů. Než se kolínští futsalisté rozkoukali, prohrávali o dva góly. „Na zápas jsme šli bez řádného rozcvičení, a to fakt nešlo,“ hlesl Sapík.

Zdálo se, že je o osudu rozhodnuto. Ale Kolín se nevzdával a brankami Součka dokázal snížit na 5:2, dokonce i následně Vackem snížit na přijatelných 6:4, ale pak byl za hru rukou přísně vyloučen Pangrác a za následné protesty i Souček. Slezák musel odstoupit kvůli zranění, a tak hráči SKP dohrávali pouze se třemi hráči v poli, což samozřejmě domácí rychle využili a postupně svými góly zápas dovedli do vítězství.

„Když jsme se začali dostávat na dostřel, tak domácím pomohl rozhodčí. Podal jsem po zápase protest, ale stejně se výsledek nezmění,“ konstatoval muž, který zastupoval trenéra Michala Škopka, který nemohl z pracovních důvodů na utkání odjet.

Nyní má SKP Kolín volno, další zápas sehraje v pátek 29. února. Jeho soupeřem bude od 20.15 hodin Motáček Plzeň. Zápas se hraje tradičně v hale zvané Stap bar.
Sestava a branky: Sapík - Pangrác, Souček 2, Funda - Slezák , Pokorný, Vacek 2.