Olympik Mělník - SKP Kolín 6:2Utkání začalo v jasné režii domácích hráčů, kteří si vytvořili herní převahu, kterou korunovali hned třemi góly v prvních šesti minutách zápasu. „Domácí právem patří ke špičce soutěže, protože předváděli moderní pojetí futsalu, kdy hráči dokáží pohybem „rotovat“ po hřišti,“ uvedl hrající kolínský kouč Michal Škopek.

To ale nebylo ze strayn domácíh do přestávky vše. Do konce prvního poločasu přidali ještě další dvě branky. Hosté dokázali jen přesnou trefou Škopka snížit na 5:1.

Druhý poločas ale už tak v jasné režii domácích nebyl. „Soupeř nás možná podcenil. Možná se ukolébal z dostatečného vedení, ale každopádně hra se vyrovnala,“ podotkl Škopek.

Po změně stran mohl jako první skórovat Kolín, ale Pangrác neproměnil pokutový kop. „Také rozhodčí domácím trochu pomohli tím, že nebyl vyloučen mělnický obránce po faulu na pronikajícího Váňu,“ připustil kolínský kouč.

V dalším průběhu oba týmy spíš myslely na ofenzivu. Byly k vidění šance na obou stranách, ale soupeři přidali už jen po jednom gólu a tak výsledek skončil 6:2 pro domácí.

“Vzhledem k tomu, že jsme na utkání odjížděli bez tří hráčů základní sestavy, tak to docela šlo,“ konstatoval Škopek. „První poločas jsem hráli špatně, někteří hráči se soupeře úplně zalekli, ale ve druhém poločase už to šlo. Nebýt naší střelecké nemohoucnosti v zakončování tutovek, mohli jsem domácí více potrápit,“ dodal.


Sestava a branky: Sapík - Škopek 1, Pangrác, Funda - Váňa, Hovorka 1, Slezák, Pokorný. Poločas: 5:1.