SKP Kolín - Mělník 2:9Utkání sice začalo pod taktovkou hostujícího týmu, který před začátkem soutěže veřejně ohlásil snahu o postup do nejvyšší futsalové ligy, ale byli to domácí, kteří měli první gólovou příležitost, Váňa svůj pokus ale namířil pouze do vybíhajícího gólmana.

Hosté se snažili aktivně o kombinaci, ale výborně organizovaná obrana v čele s brankářem Rumplim nedovolila soupeři využít jejich převahu. Naopak v 10. minutě po krásné kombinační akci otevřel skóre velmi dobře hrající mladý Váňa 1:0. V tuto dobu se hrál velmi rychlý, otevřený futsal s mnoha pěknými akcemi na obou stranách. Bohužel pořádný kus smůly si tentokrát vybral domácí Souček. Nejenže nedal gól po samostatném nájezdu, ale pak se nechal školácky obejít a hosté se ujali vedení a navíc si pak dal ukázkového vlastence přímo do šibenice. „Kdyby to takhle chtěl trefit, tak to netrefí,“ podotkl hrající kouč Kolína Michal Škopek.

Zasloužené vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po krásné kombinaci vyrovnal Funda. Hosté pak v závěru poločasu využili chybného rozestavení domácí obrany, které dokázali potrestat vedoucím gólem.

Ve druhém poločase se očekával boj o vyrovnání, ale bohužel domácím tento poločas vůbec nevyšel. Herně drželi s hosty krok až do 30. minuty zápasu, ale pak přišlo selhání, které v závěrečném součtu znamenalo opět zbytečně vysokou prohru.

“Takhle vysokou prohru jsme si určitě nezasloužili, do třicáté minuty zápasu jsme byli hostům vyrovnaným soupeřem. Zlom přišel za stavu 2:4, kdy jsme byli sice aktivnější, ale nedokázali jsme vstřelit dvě nebo tři tutovky. V závěru jsme pak propadli především psychicky a Olympik si ze zápasu udělal střeleckou exhibici,“ konstatoval Škopek.

Sestava a branky: Rumpli - Škopek, Vacek, Funda 1, Kloboučník - Souček, Škvor, Pěkný, Váňa 1. Poločas: 2:3.