Andy Liberec - SKP Kolín 4:3První poločas začal v jasné režii domácího týmu, který předváděl jednoduchý, útočný futsal. Hostující obrana měla velké problémy s touto hrou a místy si připadala jako na „kolotoči“. Divácí mohli vidět krásné kombinace, někdy však až překombinované. I když se otevřelo skóre hned ve druhé minutě zásluhou domácích hráčů, byli to hosté, kteří se pomalu začali osmělovat a v prvních deseti minutách si dokázali vytvořit tři brejkové situace, ale domácí brankář byl vždy pozorný a samostatný nájezd zneškodnil. V závěru poločasu, kdy na ukazateli svítilo skóre již 3:0 pro domácí, se hostům podařilo přece jen snížit Pokorným na 1:3.

Druhý poločas byl herně úplně jiný než ten první. Možná domácí svého soupeře podcenili, ale každopádně hra se naprosto vyrovnala, hosté výborně bránili a postupně přebrali celkovou aktivitu hry. To také po pěkné kombinační akci Váni a Fundy vedlo ke snížení na 2:3.

Hra se začala přelévat od branky k brance, ale přesto to byli hosté, kteří častěji ohrožovali soupeřova brankáře. Pět minut před koncem hry domácí po nacvičeném signálu ze standardní situace přece jen dokázali gólově odskočit na rozdíl dvou gólů. Jenže v téže minutě opět po pěkné kombinační akci, na jejímž konci stál kolínský Kloboučník, který snížil na 3:4, se začalo dít bojovné drama. Hosté byli „na koni“, přitlačili soupeře před jejich brankoviště a vytvořili si hned několik jasných gólovek, ale bohužel liberecký gólman Zíka měl svůj den a vždy dokázal míč ještě nějakým způsobem vyrazit a uhájit tak těsnou výhru domácím.

“S naším výkonem, a to především ve druhém poločase, jsem byl hodně spokojen. Soupeř nám sice v první půli udělil lekci v jednoduchosti hry na jeden, dva doteky a pohybu, ale ve druhé části hry jsme se herně chytli,“ uvedl hrající kouč Michal Škopek. „Máme ale jinak fakt velkou smůlu. Je to již čtvrtý zápas v sezoně, kdy prohrajeme o jediný gól a ty body nám výrazně chybí. Na druhou stranu jsme odjížděli k tomuto zápasu nekompletní a s cílem neudělat ostudu. To se myslím podařilo,“ dodal.

Sestava a branky: Černý - Škopek, Pangrác, Vacek, Kloboučník 1 - Funda 1, Váňa, Pokorný 1. Poločas: 3:1.