Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třináctým vítězem Fortuna ligy se stala Jitka Miškovská z Kolína

Kolín - Poslední třináctým vítězem podzimní Fortuna ligy (soutěž, která dříve nesla název Tip liga) se stala Jitka Miškovská z Kolína. Jako jediná ze všech soutěžících posbírala sedmnáct bodů, když na svém tiketu udělala jen jednu chybu. V konečné tabulce jí ale tento triumf příliš nepomohl.

18.11.2008
SDÍLEJ:

Vítězka 13. kola Jitka Miškovská z Kolína si z redakce odnesla speciální tričko a volný sázkový tiket do Fortuny v hodnotě 100 korun.Foto: DENÍK/Jana Martinková

O drama na špici celkového pořadí však zaděláno bylo.

Roman Sodoma z Hrubého Jeseníku porazil ve třináctém kole svého největšího soka Kamila Kraisingera z Kolína o tři body, dotáhl se na něj a oba tak na konci soutěže mají shodný počet celkových bodů – 117. A kdo má tedy nárok na hlavní cenu, LCD televizor? Nakonec je jím Kamil Kraisinger. Pravidla totiž říkají, že pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat součet tipů Supertrefy ve všech kolech. A pokud by žádný ze soutěžících netrefil správný počet vstřelených branek ve všech vybraných utkáních Fortuna ligy, určí se pořadí podle toho, kdo byl tomuto počtu nejblíže. A to Kamil Kraisinger byl.

Součet všech podzimních supertref činí 468 branek. Součet Kamila Kraisingera je 439 a součet Romana Sodomy pouze 306. Vítěz je tedy jasný, Roman Sodoma bere set top box za druhé místo. A gratulujeme i třetímu Františku Dostálovi z Ohař, který vyhrává poukázku do společnosti Fortuna v hodnotě 1000 korun a fotbalový míč navrch.

Tyto tři hráče, ale i dalších osm, kteří skončili na 4. až 11. místě zveme na pohoštění a slavnostní předání cen. To se uskuteční ve středu 3. prosince 2008 od 18 hodin v Restauraci U Tří Mouřenínů na Karlově náměstí v Kolíně. Svou účast prosím potvrďte na telefonu 724 274 464.

Správné výsledky 13. kola: Kladno B – Český Brod, správný tip 2, Dvůr Králové – FK Kolín 1, Velim – Pěnčín/Turnov 0, Poděbrady – Kouřim 2, Zásmuky – Kutná Hora 1, Zeleneč – Polepy 1, Libodřice – Velim B 0, Červené Pečky – Sibřina 1, Tupadly – Tuchoraz 1, Paběnice – Pečky 2. Supertrefa: 37 branek.

Konečné pořadí sběrných míst: 1. Tipsport bar 303 (v posledním kole 21), 2. Radim 193 (9), 3. Pašinka 181 (11), 4. Svojšice 109 (3).

Kompletní pořadí po závěrečném 13. kole najdete v tištěném Kolínském deníku ve středu 19. listopadu 2008.

Soutěž skončila, ale na jaře pokračujeme!

Oblíbená tipovací hra čtenářů Kolínského deníku Fortuna liga se závěrem fotbalových soutěží skončila. Ale nezoufejte! Na jaře hrajeme znova! A pro ty, kteří by se chtěli zapojit, přinášíme stručný výtah z pravidel.

1. V čem je podstata hry?

Jde o to, aby soutěžící správně natipovali co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, které se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 - výhra domácích, 0 - remíza nebo 2 - výhra hostů . Tikety s dvojtipy 10 nebo 02 budou brány jako chybné a nebudou započítány.

2. Kdo se může Fortuna ligy zúčastnit?

Každý fanoušek okresního fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i v průběhu hry z průběžného pořadí vymažeme. Fortuna ligy se nesmějí zúčastnit zaměstnanci VLP, ani jejich rodinní příslušníci.

3. Jak se do hry zapojit?

Vždy od soboty do pátku (kromě neděle a svátků) vyjde v našem deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku jej doručíte k nám do redakce. Od druhého kola budete moct tipovat i na www.fortunaliga.cz. Osobně můžete doručit kupon do redakce do pátku 14 hodin, na internetu můžete poslat své tipy (od 2. kola) až do páteční šestnácté hodiny. Využít můžete i sběrná místa. Ale pozor! Uzávěrka na sběrných místech je vždy ve čtvrtek společně s uzavírací hodinou daného místa. Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání našeho deníku, kdy budou opět vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže. Číslo je nutné uvádět na tiket kvůli připisování bodů!

4. Jak se budou tikety hodnotit?

Za každý správně natipovaný zápas získá tipující +2 body, za špatně natipované utkání -1 bod. Za celý tiket tak můžete získat až dvacet bodů, ale také minus deset, pokud neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, získávají za něj všichni tipující 0 bodů.

5. Co bude rozhodovat o vítězi při rovnosti bodů v jednotlivých kolech?

Jako první rozhodující faktor budeme brát tzv. Supertrefu, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních pro každé kolo. Pokud budou mít dva nebo více tipujících shodný počet bodů a ani jeden přesně netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže). Pokud by se daní tipující přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na „pravidlo první chyby“. To znamená, že u tiketů těchto tipujících půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole. Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí pořadí v kole nižší přidělené startovní číslo, protože hráč do soutěže vstoupil dříve.

6. Co bude rozhodovat o prvních místech při rovnosti bodů v dlouhodobé soutěži?

Během soutěže to v pořadí na prvních jedenácti místech bude vyšší počet bodů získaných v posledním kole. Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat součet tipů Supertrefy ve všech kolech. Pokud by žádný ze soutěžících netrefil správný počet vstřelených branek ve všech vybraných utkáních Fortuna ligy, určí se pořadí podle toho, kdo byl tomuto počtu nejblíže. Pokud by se daní soutěžící přiblížili skutečnému počtu gólů stejným rozdílem, pak rozhodne nižší startovní číslo, protože hráč do hry vstoupil dříve.

7. Jak dlouho soutěž potrvá?

Celá soutěž má třináct kol. Předání cen nejlepším tipujícím proběhne do čtrnácti dnů od ukončení hry.

8. O co se hraje?

V konečném pořadí: 1. místo LCD televize s úhlopříčkou 38 cm, 2. místo Set Top Box pro příjem digitálního televizního vysílání, 3. místo sázenka Fortuny v hodnotě 1000 Kč a míč Adidas Europass. Každý týden je připravena pro nejlépe tipujícího v daném týdnu triko a volná sázenka Fortuny v hodnotě 100 Kč.

Přejeme vám v tipování mnoho úspěchů a zábavy. Kompletní pravidla najdete na www.fortunaliga.cz

Autor: Petr Koděra

Místo události:
18.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení