Základní skupinou prokráčel tým celkem bez větších problémů, když o výhodnějším druhém místě rozhodoval až poslední zápas ve skupině. Postup s bilancí 4 výher, 2 proher a jednoho zranění beka Martina Vrány.

V osmifinále narazili Kolíňáci na tým FBC Snipers Poděbrady.Zápas se nesl v play-off duchu,čekání na soupeřovu chybu. „Zaváhání soupeře přišlo při naší přesilovce, kdy se nám podařilo vsítit gól přímo z rozehrávky,“ řekl po zápase brankář Marek Cimpl, který byl později vyhlášen jako nejlepší gólman turnaje. „Zbytek zápasu jsme si už nenechali vzít, a tak náš tým postoupil zaslouženě po výhře 4:1“.

Ve čtvrtfinále tým narazil na kvalitní tým FBK Kobylisy,který v základní skupině porazil i pozdějšího vítěze turnaje, ale hráči Hu Hu Bam Boo se nezalekli a vlétli do zápasu s velkou vervou. Po první půlce vedli již odvě branky, když v závěru zápasu přidali ještě jednu.

V semifinále však byl již tým Riski nad jejich síly. Kolínprohrál 2:3. „Tým složen z extraligových Pardubic a Košumberku nás v první půli k ničemu nepustil, byl z nás cítit až příliš veliký respekt“, řekl po porážce strůjce pozdějšího bronzového úspěchu Martin Chyba.

V boji o třetí místo z hráčů Hu Hu všechno opadlo, a tak svého soupeře zaskočili poločasovým vedením 5:0. Zbytek zápasu se již dohrával z povinnosti. Tým se tak posléze mohl radovat po vítězství 8:3 ze zisku bronzových medailí a krásné trofeje, jak pro tým, tak i pro nejlepšího gólmana.

Sestava: Marek Cimpl - Martin Vrána, Martin Chyba, Lukáš Hodan, Petr Novotný – Monty, Vojta Valášek, Tomáš Horák (všichni FBC Pitbulls Kolín), Jan Svoboda – Šakal, Ondřej Vavro – El Kojot (oba FBC Start98), Láďa Hrma (FBC Texas).

(Ladislav Zima)