Muži

FBC Pitbulls Kolín - Sokol Benátky 5:4

Zápas dvou velkých rivalů se nesl v poměrně klidném duchu. Větší emoce do hry vneslo až několik výroků rozhodčích. Průběh utkání byl velmi vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Kolín nastoupil pouze se sedmi hráči do pole a očekávalo se tak klesající tempo. Ovšem opak byl pravdou. K velkému utkání se odrazil Kukal brankou v první třetině. Na dokončení svého galapředstavení si však počkal až do třetí třetiny. V první třetině se Benátkám podařilo ještě snížit a ve druhé části jít dokonce do vedení. To vše i zásluhou neuznaného regulérního gólu Kolína a brance Benátek z následného protiútoku. V závěrečné části Kukal dovršil hattrick a otočil vývoj zápasu. Stav bohužel nevydržel dlouho. Nejdříve Benátky srovnaly po rozehrávce z nesprávného místa a následně Kolín nestačil zachytit jeden z nahozených míčků a dobrou kličkou završil benátský Krabs hattrick. Kolín i za pomocí rozhodčích předvedl v závěru nevídaný obrat. Sudí se snažili kompenzovat Kolínu několik kontroverzních rozhodnutí a v poslední minutě vyloučili hned tři hráče hostů. Kolín početní výhodu zužitkoval dokonale a po nahrávkách excelujícího Kukala nejdříve srovnal Smejkal a v poslední vteřině utkání završil obrat pohotovou střelou z úhlu Filip.

Branky Kolína: Kukal 3, Filip, Smejkal.

Tatran Střešovice "C" - FBC Pitbulls Kolín 7:4

Byl to zápas zcela odlišných třetin. Kolín vstoupil do utkání velmi ledabyle a již na konci první části prohrával zaslouženě 3:0. Druhá část nabídla zcela jiný scénář. Kolín jakoby polit živou vodou, předváděl velmi důraznou hru ve vlastní obraně a jednoduchý přechod do útoku s rychlým zakončením. Nejdříve se tvrdou ranou trefil Novotný, další branku přidal po rychlé spolupráci s Kukalem Cícha a srovnat se podařilo Filipovi. Jenže potom Kolín totálně zklamal v koncovce. Krásnou kombinaci s Kukalem a Cíchou nedokázal zakončit do odkryté branky Vokál, následně proběhl přes celé hřiště nezastavitelný Filip, ale jako už poněkolikáté mu chybělo jen trochu štěstí v zakončení a sérii nevyužitých šancí zakončil ranou do břevna Cícha. Tatran v závěrečné části předvedl kurz efektivity a postupně navýšil skóre až na 7:3. V té době již musel Kolín svou hru otevřít. Vokálovi se podařilo jen snížit na konečných 4:7 pro Kolín.

Branky Kolína: Cícha, Filip, Novotný, Vokál. Sestava: Cimpl, Černý - Novotný, Psota, Hartman - Filip, Kukal, Smejkal, Cícha, Vokál, Chejn.

Junioři

AC Sparta Praha - FBC Pitbulls Kolín 5:2

V lehce oslabené sestavě (bez Valáška a Musila) začal Kolín odpovědně, kdy se mu dařilo plnit pokyny trenéra především v důsledném osobním bránění soupeře. A i když v první třetině prohrával o 2 branky, díky trefám Špinky a Chejna dokázal kontrovat a stav srovnat. Druhá třetina byla o něco otevřenější, ale bez změny skóre, i když u soupeře dvakrát zvonila tyčka. Bohužel do třetí třetiny hráči Kolína polevili v koncentraci a svému soupeři vyloženě utkání darovali. "Po dobrém začátku jsme si nechali zápas zbytečně vzít, kluci si ve třetí třetině nedokázali ani pořádně přihrát a ve hře dozadu vyloženě hořeli," řekl po zápase trenér Vrána.

Branky Kolína: Špinka, Chejn.

Tatran Střešovice C - FBC Pitbulls Kolín 24:1

Na svůj výkon ze třetí třetiny předchozího utkání bohužel Kolín navázal i ve druhém zápase. Pokud jsme v předchozím zápase hovořili o špatném výkonu, tento můžeme bez ostychu nazvat katastrofálním. Zápas, na který budou chtít všichni hráči zapomenout. Soupeř, z jehož C týmu nastoupil pouze brankář a 1 hráč do pole, jinak poskládán z dorostenců a hráčů B týmu (nastupující i z muže). Jediný čestný úspěch zaznamenal Chejn ve druhé třetině, když snižoval na 5:1, kdy mu soupeř nechal příliš prostoru za brankou a on tak mohl spoza branky zakončit. Hvězdou utkání se stal Tušek, který zaznamenal 12 gólů a 4 nahrávky.

Branky Kolína: Chejn. Sestava: Černý, Cimpl - Chejn, Kopáč, Roza, Vokál, Špinka, Palkoska, Vrána, Dyrčík.

Starší žáci

FKÚ Ovocné Báze DDM Praha 9 - FBC Pitbulláci Kolín 3:7

Ihned po úvodu bylo zcela jasno, kdo v tomto zápase bude hrát prim. Soupeř jakoby zaskočen aktivitou koláňáků inkasoval hned ve 45 vteřině zápasu z hole aktivního Valáška. Když se k němu přidal za 13 vteřin i Špinka a ještě jednou vedení potvrdil na konci 2 minuty první třetiny Valášek, soupeř si vyžádal oddychový čas. Na konci třetiny přišla slabší chvilka naší obrany, když jsme inkasovali v oslabení. Místo toho, aby si Pitbulláci pohlídali v klidu skvěle rozehraný zápas, svou přílišnou aktivní hrou dopředu otevírali příležitosti pro skórování soupeře. V důležitých momentech tak podržel brankář Chrastil. Ve druhé třetině se ještě blýskli gólově Sýkora a Špinka, a dobře rozehraný zápas dokončili úspěšnými trefami Smetana s Radinou na konci třetí třetiny.

Branky Kolína: 2 Valášek, 2 Špinka, Radina, Sýkora, Smetana.

FBC Pitbulláci Kolín - FBK Sokol Mladá Boleslav 1:6

Mladá Boleslav - soupeř, který prozatím v soutěži klopýtl pouze jednou. Hlavním úkolem tedy bylo plnit především defenzivní úkoly a neotevírat možnosti pro zkušené útočníky soupeře. I přes výsledné skóre můžeme tento zápas hodnotit jako nejlépe takticky odehrané utkání, kdy především rozhodovaly individuální chyby na středu hřiště, které Mladá Boleslav nekompromisně trestala. Jako jediný úspěšný střelec Kolína se ve druhé třetině zapsal kapitán Vrána, pro kterého to byla prozatím první trefa v sezóně.

Branky Kolína: Vrána. Sestava: Chrastil - Vavrinec, Vrána, Valášek, Chyba, Beran - Smetana, Radina, Mašín, Sýkora - Vít, Somr, Hrabánek, Špinka, Růžek.