„Zajímavý bude i start předních bikerů Kulhavého se Škarnitzlem. Kulhavý by se i v cyklokrosu rád prosadil do reprezentace,“ řekl Jan Slavíček, šéf stáje Scott Scania team Kolín, která sobotní akci pořádá.

Loni Kolín přivítal cyklokrosové mistrovství republiky a na trati vedoucí přes atletický stadion vytvořily parádní kulisu davy lidí. Tentokrát se však přes atletický stánek nepojede. „Jsou tam závody, ještě neskončila atletická sezona,“ vysvětlil Slavíček. „Vracíme se zpátky na Klepeťák.“

Tenhle obávaný pískový kopec znají z letní přípravy velmi dobře i hokejisté. „Loňský mistrák by rychlejší. Teď bych řekl, že je trasa náročnější. Pojede se hodně v písku,“ prozradil Slavíček.

Ceny vítězům budou předávat místostarosta Kolína Pavel Hoffmann a dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Miloš Fišera.

Určitě by rádi pověsili na krk medaili i některému z kolínských jezdců. V úvahu to připadá v juniorské kategorii, v níž se poženou za úspěchem Tomáš Paprstka, Dan Veselý a Ondřej Žniva, všechno adepti reprezentačního trika. „V kategorii Elita za nás pojede pouze Filip Eberl, protože Lukáš Sáblík se zranil a dává se dokupy,“ řekl Slavíček.

Junioři vyrazí do terénu ve 12.30 hodin, hlavní závod se pak jede od 14.00. Start a cíl jsou na silnici u fotbalového areálu FK Kolín v lesoparku Borky.

(Jan Ivan)